​Arsenali e përjashtoi, Ozil bëhet ‘parashikues’ i ndeshjeve

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Arsenali, Mikel Arteta, i la pa fjalë tifozët e Arsenalit kur ai nuk e përfshiu në listën e lojtarëve të ftuar për këtë edicion garues të Premierliges, mesfushorin gjerman, Mezut Ozil, përcjell KosovaPress.

Pasi mori këtë lajm, Ozil i shpreh i habitur me vendimin e klubit dhe trajnerit si dhe u shpreh tejet i zhgënjyer, por ai premtoi mbështjëtje për Arsenalim gjë të cilën e ka bërë edhe sonte kur Arsenali po ballafaqohet me Leicester Cityn.

Përmes në cicerime në Tëitter, Ozil e ka parashikuar një fitore të Arsenali ndaj Leicester me rezultat 2-1, ku sipas tij do të realizojnë Lacazette, Aubameyang dhe Madisson.

 

Shpërndaje në: