​Datsun 240Z i vitit 1971 del në shitje për 111.000 dollarë

Periskopi.com Tech & Auto

Nëse ju pëlqejnë klasikët japonezë, kjo veturë sigurisht që është për shijen tuaj.

Një veturë e markës Datsun 240Z nga viti 1971 ka dalë në shitje për hiq më pak se 111 mijë dollarë.

Ajo ishte në një muze në Los Anxhelos deri në vitin 2002, dhe më pas u shit në vitin 2017, dhe ende ka të njëjtin pronar sot, i cili e vendosi në reklamë, e cila është e vlefshme deri më 19 tetor.

Vetura ka një motor 2.4 litërsh me gjashtë cilindra që prodhojnë 150 kuaj fuqi dhe gjithashtu ka 198 Nm çift rrotullues maksimal në 4,400 rpm me një ndërrues shpejtësive manual.

Shpërndaje në: