​Dua Lipa flet për bashkëpunimin me Madonna: Ishte e pabesueshme

Periskopi.com Showbiz

Dua Lipa thotë se të punosh me Madonna dhe Missy Elliott ishte e pabesueshme.

Ylli 24-vjeçar i muzikës pop konfirmoi kohët e fundit se ajo arriti të nxirrte hitin e mbretëreshës së popit dhe hitin ‘Get Get Ur Freak On’, për ta paraqitur në një remiks të këngës së saj ‘Levitate’, e cila fillimisht u paraqit në albumin e dytë, ‘Future Nostalgia’.

Ajo tani thotë se ende nuk mund të besojë se bashkëpunimi ka ndodhur në të vërtetë.

“Gjithmonë ka qenë një ëndërr e imja që të punoj me Madonna dhe Missy Elliott, dhe të kemi qenë në gjendje t’i bëjmë në një këngë. Duke e ditur se kënga do të dalë së shpejti, prapë kjo më duket se pabesueshme,” ka thënë këngëtarja kosovare gjatë një paraqitjeje në ‘Ash London Live’.

Remiksi, i cili do të dalë në treg më 14 gusht, është krijuar së bashku me DJ dhe producentin The Blessed Madonna.

Shpërndaje në: