​Keni bërë plane për sot – ja çfarë moti do të ketë

​Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot parashihet të mbajë mot kryesisht me diell.

Periskopi.com Lajme

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 13-18 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 3-5 m/s./KosovaPress/

Shpërndaje në: