​Policia turke arreston shefin e Amnesty International

​Policia turke arreston shefin e Amnesty International

Policia turke ka arrestuar 12 persona, përfshirë shefin e organizatës për mbrojtjen e të drejtave të njeriut Amnesty International për Turqinë Idil Eser dhe aktivistë tjerë në takimin që është mbajtur në ishullin Bujukada, jo larg qytetit të Stambollit, bëjnë të ditur sot mediat turke.

Siç shkruan “Hyriet” ata janë marrë dje nga takimi dhe janë dërguar në stacion të Policisë dhe deri më tani nuk dihen arsyet e këtij  arrestimi.

Shpërndaje në: