1 mijë e 552 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

1 mijë e 552 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në të dhënat e fundit ka njoftuar se janë 1 mijë e 552 raste aktive me koronavirus në vend.

Kurse nga mbi 10 mijë testime kanë rezultuar 304 raste pozitive.

Ndërsa tre persona janë shëruar nga virusi vdekjeprurës dhe nuk ka pasur asnjë viktimë.

Shpërndaje në: