100 milionë euro për Coutinhon (Foto)

100 milionë euro për Coutinhon (Foto)

Liverpool është i gatshëm ta shes yllin e skuadrës, brazilianin Philippe Coutinho.

Anësori brazilian, Philippe Coutinho gjatë kësaj vere mund të largohet nga Liverpool, nëse në drejtim të skuadrës vjen një ofertë prej 100 milionë eurosh.

Ky është çmimi që ka vendosur skuadra angleze për ekipet e interesuara për të, shkruan The MIrror.

Coutinho kishte sezon të jashtëzakonshëm, ku shkëlqej me paraqitje dhe gola spektakular, duke ndihmuar skuadrën e tij të siguronte kualifikimin në Ligën e Kampionëve.Për Coutinhon janë të interesuara dy skuadra evropiane, Barcelona dhe PSG.

Shpërndaje në: