11-shja e Barçës me Coutinho, Messi dhe Griezmann

Periskopi.com Sporti

Trajneri i ri i Barcelonës, Ronald Koeman, bëri të pamendueshmen gjatë miqësore së fundit kundër Girona, duke ndryshuar formacionin fillestar.

Për vite të tëra, Barça ka përqafuar modulin e sprovuar 4-3-3.

Por Koeman vendosi ta ndryshonte atë të mërkurën në mbrëmje, duke e vendosur skuadrën e tij sipas skemës agresive 4-2-3-1.

Lionel Messi u duk i vendosur të largohej nga klubi katalanas në fillim të kësaj vere, por do të qëndrojë.

Philippe Coutinho ishte një tjetër, rrugës për t’u larguar, por tani duket se janë pikat kryesore të sistemit të ri të Koeman, që të dy shënuan në fitoren e miqësores 3-1.

Shpërndaje në: