100% e konfirmuar – Mbappe vazhdon me PSG: Francezi telefonoi Florentino Perezin dhe ia tha këto fjalë

Periskopi.com Sporti

Tashmë pothuajse është zyrtare se Kylian Mbappe do të rinovojë kontratën me PSG.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i njohur i sportit Fabrizio Romano, shkruan Periskopi.

Ai tha se është 100 për qind e sigurtë se Mbappe do të qëndrojë në Paris, madje vetë francezi ia ka konfirmuar këtë presidenti të Rrealit, Florentio Perez.

Të mos harrojmë se Reali ishte shumë afër të arrinte një marrëveshje finale me sulmuesin gjigant.

“Po nënshkruaj marrëveshje të re me Parisin”.