Publikohet fotografia e “rentgenit” – Hazard e ka lënduar rëndë mbrojtësin e Cadizit

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Cadiz, Carlos Akapo u lënduan në minutën e  75-të në takimin kundër Real Madridit.

Hazard bëri një lojë të pakujdesshme duke e shkelur në këmbë lojtarin e Cadizit, Akapo, shkruan Periskopi.

Mbrojtësi i Cadizit u shkel në këmbë nga Hazard dhe gjyqtari Antonio Mateu Lahoz i dha belgut një karton të verdhë për ndërhyrejne  palejueshme.

Kështu, futbollistit i’u desht një tretman menjëherë, pasi lëndimi është i rëndë nga ajo që shihet në fotografitë e rentgenit.