28 mijë tifozë të Chelseas nënshkruajnë peticionin për t’ia ndaluar referimin, Anthony Taylor

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Chelseas ka zhvilluar sot takimin ndaj Tottenhamit në kuadër të rundit të dytë në Premierligë.

Skudrat u ndan baraz me rezultatin 2:2, në një ndeshje të mbushur me tensione mes dy trajnerëve, Contes dhe Tuchel, shkruan Periskopi.

Por, tifozët e Chelseas kanë ngritur një shqetësim tjetër, ata kanë organizuar një peticion kundër gjyqtarit, Anthony Taylor, pasi ky i fundit thuhet se ishte kontravers në marrjen e vendimeve për skuadrën e Chelseas.

Sipas mediave, thuhet se deri me tani rreth 28 mijë tifozë të Chelseas kanë nënshkruar peticionin që kërkojnë që Taylor të mos gjykojë më ndeshjet e tyre.