14-vjeçari akuzohet për vrasjen e 5-vjeçarit, trupi i të voglit gjendet në lumë

Periskopi.com Lajme

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Angli, ku një djalë në moshën 14-vjeçare akuzohet për vrasjen e 5-vjeçarit Logan Mwangi.

The Sun, shkruan se trupi i të voglit është gjetur në vendin e quajtur Logan Williamson.  Turpi i tij është gjetur pasi nëna e saj e ka raportuar të zhdukur.

Mësohet se 5-vjeçari kishte marrë lëndime në kokë, dhe dyshohet se ai është goditur nga një objekt.

Ai u dërgua në spitalin Princesha e Uellsit, ku u konfirmua se kishte vdekur.

Emri i adoleshentit të akuzuar nuk është bërë i ditur nga policia për shkak të moshës së tij, raporton oranews..

Ai do të paraqitet në Gjykatën e Magjistraturës në Cardiff më vonë, ndërkohë nuk dihet  dënimi që do marrë.