Boksieri i madh pësoi djegie të tmerrshme në fytyrë, askush nuk po e njeh

Periskopi.com Sporti

Boksieri i njohur, Guillermo Rigondeaux ndau fotografi për herë të parë që kur mbeti me lëndime të tmerrshme në fytyrë nga një shpërthim i një tenxhere me presion.

Rigondeaux u shtrua në spital në mars pasi ujë i valë i spërkati në sytë e tij gjatë shpërthimit, shkruan Periskopi.

Incidenti ndodhi në shtëpinë e Kubanit në Miami dhe e la atë me djegej të thellë.

Boksieri fillimisht humbi 80 për qind të shikimit si rezultat dhe gjoksi i tij gjithashtu u dogj.

41 vjeç shkroi: “Çdo natë kur mbyll sytë, kjo është ajo që shoh. Ndonjëherë është e vështirë të harrosh”.