E tmerrshme: Dy tifozë të Liverpool-it i dhan fund jetës së tyre pas ngjarjes shqetësuese të finales së Parisit ndaj Real Madridit

E tmerrshme: Dy tifozë të Liverpool-it i dhan fund jetës së tyre pas ngjarjes shqetësuese të finales së Parisit ndaj Real Madridit

Dy tifozë të Liverpool-it që i mbijetuan katastrofës së Hillsborough-ut e vranë veten pasi u ‘rishkatërruan’ nga ngjarjet shqetësuese të finales së Ligës së Kampionëve të këtij viti në Paris

Kishte pritje të gjata dhe dhunë të madhe nga policia, duke mos i lejuar tifozët anglezë të futeshin në stadium, ndonëse kishin siguruar biletat shumë kohë para ndeshjes, shkruan Periskopi.

Ata nuk e përballuan dot këtë ngjarje dhe i dhanë fund jetës së tyre.

Kjo ngjarje u komentua shumë nga e gjithë bota, pasi praktikisht tifozët e Liverpoolit ishi të pajisur me biletë shumë kohë para ndeshjes.

Kështu tre herë nga 15 minuta ishte shtyrë fillimi i kësaj finale.

Shpërndaje në: