Këta janë disa nga kundërshtarët e mundshëm të Ballkanit në kualifikimet për Ligën e Kampionëve

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Ballkanit edhe zyrtarisht ka fituar titullin kampion në Superligën e Kosovës në futboll.

Ballkani ka fituar titullin e parë në histori dhe tashmë do të garojë në kualifikimet për Ligën e Kampionëve.

Sivjet, ekipi kosovar do të fillojë garën për kualifikim nga raundi i parë dhe jo nga raundi preliminar, andaj mund të përballet me kundërshtarë më të fortë.

Deri më tani janë zyrtarizuar disa skuadra që do të garojnë nga kjo fazë.

Më poshtë keni disa nga kundërshtarët e mundshëm të Ballkanit.

P.s Kësaj liste do t’i shtohen edhe disa ekipe javët në vazhdim. Shorti do të hidhet me 14 qershor, 2022.