Këta janë dy futbollistët më të vlerësuar shqiptarë në FIFA23

Këta janë dy futbollistët më të vlerësuar shqiptarë në FIFA23

Loja elektronike FIFA23 do të lansohet këtë të premte.

Derisa të gjithë po presin lanësimin e saj që të fillojnë të luajnë me ekipet e tyre të preferuar, FIFA ka publikaur vlerësimin e futbollistëve, shkruan Periskopi.

FIFA gjithashtu ka vlerësuar futbollistin e Kosovës, Amir Rrahmanin që luan me Napolin ku fuqia e tij do të jetë 80 dhe Berat Gjimshitin nga Kombëtarja shqiptare që luan me Atalantën e që u vlerësua me 79.

FIFA ka përparua shumë në grafikat e saj, ku grafikat e tyre dhe videot nga realiteti po krahasohen mes veti.

Shpërndaje në: