Kush është lojtari që nga janari ka shënuar gola më shumë se Benzema e Lewandowski

Periskopi.com Sporti

Me 30 gola që nga janari, sulmuesi argjentinas i Fluminense, German Cano mund të konsiderohet “Mbret” i golave.

Ndonëse është shumë pak i njohur dhe shumë pak flitet për të në media, 34-vje çari ka kaluar një sezon edhe më të mirë se dy yjet “e paarritshëm” të moment në Europë, Robert Lewandowskin me 21 gola dhe Karim Benzeman me 26 gola.

Golin e fundit e realizoi të dielën në mbrëmje, kur Fluminense fitoi 1-0 ndaj Cuiaba dhe Cano shënoi pas pak më shumë se një minute lojë.