Mbushet konto e Furyt me miliona – Kaq para ka fituar pas triumfit ndaj Whyte

Periskopi.com Sporti

Ka përfunduar meçi i madh ndërmjet Tyson Furyt dhe Dillian Whyte.

Meçi u zhvilluan në stadiumin Wembley, ku ishin të pranishëm plotë 94 mijë spektatorë, shkruan Periskopi.

Tyson Fury ka arritur të boksoi mjaft mirë dhe në sekondat e fundit të rundit të gjashtë e nokautoi kundërshtarin e tij.

Meçi i takoi peshave të rënda WBC dhe kishte 12 runde, kampioni i saj është ‘Gipsy King’.

Pas këtij triumfi, Tyson Fury ka fituar hiç më pak se 35 milionë funte.

Ndërkaq, Dillian Whyte ka pranuar vetëm 6 milionë funte.