Muriqi starton në ndeshjen e parë të Mallorcas ndaj Bilbaos

Periskopi.com Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Athletic Club – RCD Mallorca

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi do të startojë nga fillimi në ndeshje që klubi ishullor e luan kundër klubit bask, RCD Mallorca.

Pas tij ai do të këtë lojtarët si Rodriguez, Grenier dhe Lee.

Vitin e kaluar Mallorca mezi mbeti në La Liga dhe me Muriqin sivjet do të tentojnë t’ia dalin më mirë.