Muriqi starton për Mallorcan, i duhen pikët për mbijetesë

Periskopi.com Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Sevillas dhe Mallorcas, e vlefshme për xhiron e 36-të në La Liga.

Sevilla kërkon fitore për ta “blinduar” pozitën e tyre në Champions League.

Në anën tjetër, Mallorca gjendet në vendin e 18-të me 32 pikë dhe fitorja sonte është jetike për ta.

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi është startues në këtë takim për Mallorcan.

Formacionet zyrtare: