Na shkruani [email protected]

Parku i Gërmisë plot mbeturina

Parku i Gërmisë plot mbeturina

Parkun e Gërmisë gjatë fundjavës e vizitojnë një numër i madh i qytetarëve të Prishtinës, por edhe të komunave të tjera. Por ky park vazhdon të këtë telashe me mbeturina të shumta, sidomos në shtigje të saj, pasi shumë nga vizitorët nuk kujdesen për mirëmbajtje. Për hollësi ndjekim kronikën.

Nga jashtë duket i pastër, por brenda është i ndotur.

Parku i Gërmisë në Prishtinë, dita ditës po shndërrohet në një deponi mbeturinash. Aty shihen  mbeturina nga më të ndryshmet.

Florie Rexhaj e cila për 30 vite jeton në perëndim, kujton se si ishte dikur ky park.

“Unë mund te flasë me tepër për kohen e  fëmijërisë ku banoi këtu afër Gërmisë. Ka qenë shumë ma bukur. Shpresoi që populli jonë të kulturohet edhe më tepër me hedhje të mbeturinave sepse ka në çdo qosh”, thotë Rexhaj.

“Sa kam vejtur unë, nuk është shumë keq qysh flitet. Por,  varet edhe prej kulturës së njeriut. Edhe pse janë vendet ku duhet të hidhen mbeturinat, por kot është”, thotë Ismet Rexhaj.

Përveç mbeturinave, qytetarët thonë se parku i Gërmisë ka edhe nevoja tjera për pastrim.

“Mbeturina nuk ka aq por po i lënë të grumbulluara ka dy tre javë. Por ka drunj shumë. 2 mijë metra duhet me qenë. Askush nuk del me i pastrua”.

Kurse nga komuna e Prishtinës, as sot nuk kanë kthyer një përgjigje.

Shpërndaje në:
TË NGJASHME
Fury nxehet keq pas meçit, takohet kokë me kokë me Usyk

Tyson Fury ka arritur ta fitojë edhe duelin e tretë me radhë ndaj Chisoras. Kampionët…

Ky ishte momenti kur gjyqtari ndërpreu meçin dhe shpalli fitues Furyn

Ka përfunduar ndeshja mes Furyt dhe Chisoras. Gipsy King ishte më i mirë gjatë gjithë…

Ka përfunduar gjithçka – Fury ia humb ‘busullën’ Chisoras me një goditje të fortë

Ka përfunduar ndeshja mes Furyt dhe Chisoras. Gipsy King ishte më i mirë gjatë gjithë…

LIVE: Përfundon rundi i shtatë – Fury po e dominon meçin ndaj Chisoras

Është duke u zhvilluar përballja mes Tyson Fury  dhe Derek Chisora për herë të tretë…

Këtu e keni linkun e meçit të madh në boks mes Furyt dhe Chisoras

‘Tottenham Hotspour Stadium’, sonte është arenë boksi, pasi në ring do të zbresin Tyson Fury…

Sonte meçi i madh: Fury – Chisora, mësoni kur fillon lufta e gjigantëve të peshave të rënda

Tyson Fury do të përballet me Derek Chisora për herë të tretë sonte, në stadiumin…

Argjentina kualifikohet në çerekfinale, do të takohet me Holandën

Argjentina ka arritur të kaloj në çerekfinale pasi e ka mposhtur Australinë në 1/16 të…

Australia e befason Argjentinën – I shënon Goodwin

Vjen goli i tretë në takimin ndërmjet Argjnetinës dhe Australisë, duel ky në kuadër të…