Na shkruani [email protected]

PDK themelon nëndegën e parë në Gjermani

PDK themelon nëndegën e parë në Gjermani

Është themeluar nëndega e parë e PDK-së në Gjermani. Ajo tashmë është zyrtarizuar në Regensburg të Gjermanisë.

Kryetar i kësaj nëndege është zgjedhur Shqiptar Gubetini. Gjithashtu, është zgjedhur edhe kryesia e nëndegës së PDK-së për Regensburg me rrethinë.

Në Kuvendin Zgjedhor morën pjesë anëtarë nga Këshilli Inicues për Bavari dhe Thüringen, përfaqësues nga Këshilli, deputetë të Kuvendit të Kosovës nga PDK-ja, Ganimete Musliu dhe Mërgim Lushtaku, njëherësh edhe përfaqësues nga Komisioni për Organizim të zgjedhjeve të kësaj partie në mërgatë.

Pjesmarrës në Kuvendin Zgjedhor të nëndegës së PDK-së Regensburg ishin edhe shumë bashkatdhetarë nga fusha të sportit, kulturës, ekonomisë, studentë, etj.

Shpërndaje në:
TË NGJASHME
SKANDALOZE: Një person, LIVE në një televizion të Kosovës thotë se do t’kishte varur njerëz në shesh

Aktivisti i çështjeve kombëtare, Fehmi Berisha ka shprehur gatishmëri t’u kryej vrasjet e regjimit të…

​Një gruaje në Ferizaj i konfiskohet arma me tetë fishekë

Sot rreth orës 18:00 policia e stacionit në Ferizaj njofton se ka pranuar një informacion…

Brnabic për propozimin franko-gjerman: Pa u themeluar Asociacioni, nuk diskutojmë propozime të reja

Gjatë vizitës së sotme në Shkup, presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, deklaroi se “është i…

Ymeri: Ka shpërputhje mes asaj që Kurti tha në media e në Kuvend

Ish-deputeti Visar Ymeri ka thënë se Kryeministri Kurti ka prezantuar një fitore në Kuvendin e…

Frangesh: Duhet të merret një vendim politik para fundit të këtij viti për liberalizim të vizave për kosovarët

“Sa më shpejt duhet të merret një vendim për liberalizimin e vizave për qytetarët e…

​Protesta në Malin e Zi, BE bën thirrje: Normalizoni situatën në vend, duhet konsensus

Për të tretën herë gjatë këtij muaji, para Parlamentit të Malit të Zi u mbajt…

Marrëveshja për targat, Molliqaj: Kurti po fshihet pas faktorit ndërkombëtar për ta shfajësuar veten

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk…

Procedohen pagesat prej 100 eurosh për studentët

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur online sot ka marrë vendim që të ndahen…