Vdes në moshën 25-vjeçare basketbollisti i madh i NBA

Vdes në moshën 25-vjeçare basketbollisti i madh i NBA

Në moshën 25 vjeçare ka vdekur basketbollisti i NBA, amerikani Caleb Swanigan.

Lajmi është konfirmuar sot për mediat amerikane.

Caleb ka luajtur për disa skuadra të njohura të NBA si; Sacramento dhe Portland.

Lajmin dhe ngushëllimet për familjen dhe të afërmet e lojtari e dha Purdue Mens Basketball.

Basketbollisti është konsideruar si një gjeni, ndërkaq shkaqet e vdekjes ende nuk janë bërë të njohura.

Shpërndaje në: