Zyrtare: Valmir Veliu transferohet te skuadra turke Gaziantep

Periskopi.com Sporti

Klubi i futbollit turk Gaziantep ka arritur marrëveshje me KF Llapin transferimin e yllit kosovar, Valmir Veliu.

Valmir Veliu ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me Gaziantep.

Veliu ka shënuar 11 gola dhe ka asistuar 16 herë në 39 ndeshje zyrtare sezonin e kaluar.