Kreu i misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport, ka reaguar pas rastit të vrasjes…
02 Dec, 9:49
Lajme
Naim Murseli, Granit Plava dhe Kushtrim Kokalla, janë arrestuar mbrëmë si të dyshuar për vrasjen…
02 Dec, 8:04
Lajme
Lajme
Bashkëshortja e Naim Murselit, Liridona Murseli, ka mbetur e vrarë të mërkurën si pasojë e të…
02 Dec, 8:38
Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, me përjashtim për ndonjë…
02 Dec, 8:12
Bashkëshortja e Naim Murselit, Liridona Murseli, ka mbetur e vrarë të mërkurën si pasojë e të…
02 Dec, 0:37
Naim Murseli është arrestuar sot nga Policia e Kosovës dhe hetuesia nën dyshimet se është…
02 Dec, 0:04
Liridona Murseli u vra të mërkurën mbrëma në rrugën “Dalip Alshiqi”. Ajo ishte duke shkuar…
01 Dec, 23:54
Ish-bashkëpunëtori i Behxhet Pacollit, Naim Murseli është arrestuar nga Policia për shkak se se porositi…
01 Dec, 23:48
Ministria e Mbrojtjes ka reaguar pasi një pjesëtar i FSK-së, u arrestua për rastin e…
01 Dec, 23:00

Gjatë ditës së sotme futbollisti i Kosovës dhe Torinos, Mërgim Vojvoda  ka pësuar një aksident…

30 Nov, 19:04

Ballkani do të ndeshet nesër me Viktoria Plzen në kuadër të fazës së grupeve të…

29 Nov, 17:47

Trajneri i Mallorcës, Javier Aguirre ka folur për gjendjen aktuale fizike të Vedat Muriqit. “Pirati”…

29 Nov, 10:26

UEFA njofton të gjithë tifozët e Kombëtares shqiptare në mbarë botën se së shpejti nis…

28 Nov, 23:16

Opinione

Vermonti në SHBA, i njohur si vendi ideal për arratisjet e vjeshtës, ka mbyllur rrugët e tij për publikun për këtë sezon për rreth 15 ditë. Kjo gjithashtu bllokon hyrjen…
29 Oct, 17:12
Pepper X është shpallur zyrtarisht speci djegës në botë. Guinness World Records njoftoi se kishte zëvendësuar llojin Carolina Reaper. Të dy varietetet u krijuan nga i njëjti person, Ed Currie,…
18 Oct, 21:45
Formimi i një “superkontinenti” të ri mund të zhdukë njerëzit dhe të gjithë gjitarët e tjerë ende gjallë në 250 milionë vjet, po thonë  studiuesit. Duke përdorur modelet e para…
28 Sep, 9:14
Showbiz
Zbulohet kur do të nisë “Big Brother Albania VIP 3”

Reality show më i famshëm në Shqipëri, Big Brother Albania, pritet të rikthehet shumë shpejt…

01 Dec, 11:45

Puthje mes Lumbardhit dhe Albyt (VIDEO)

Afërsia mes Lumbardhit dhe Albyt sa vjen e shtohet. Mbrëmë, të dy kanë qëndruar bashkë…

30 Nov, 13:13

Drake shfaqet me shqiponjën dykrenare në xhaketë në klipin e ri

Një prej reperëve më të mëdhenj në botë, Drake, publikoi pak javë më parë albumin…

29 Nov, 19:57

Gigi Hadid kërkon falje pas deklaratave të saj për Izraelin

Me një postim të ri në profilin e saj personal në Instagram, Gigi Hadid kërkoi…

29 Nov, 18:36

“Një komb, një flamur”, Dua Lipa uron pavarësinë me flamurin kuq e zi

Sot po festohet 28 nëntori, dita e Flamurit. Këtë vit bëhen plot 111 vite që…

28 Nov, 13:36

27 Nov, 23:59

“Ju dua Kosovë”- Këngëtarja rumune rrënqeth me këto fjalë në gjuhën shqipe, këndon me zemër “Mora fjalë”( VIDEO)

Andreea Vilcan, këngëtare nga Rumania, ka publikuar ‘coverin’ e një prej këngëve më të njohura,…

27 Nov, 16:04

Taika Waititi: Në Prishtinë po ndihem si në shtëpi

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora ka sjellë për herë të parë në Kosovë,…

27 Nov, 11:17

Auto & Tech

VIDEO

27 Feb 03:20 AM

‘Google’ nderon Shqipërinë, shfaq flamurin kombëtar në faqen hyrëse

Kompania Google ka vendosur një ilustrim me flamurin kombëtar me rastin e ditës së 28…

Updated 3 days ago
Themeluesi i Wikipedia-s ankohet në inteligjencën artificiale: Katastrofë artikuj po shkruan

Inteligjenca artificiale aktualisht nuk po e ndihmon Wikipedian, madje po i shkakton kokëdhimbje. Jimmy Wales,…

26 Nov, 20:36
38 vjet nga Windowsi i parë

38 vjet më parë, më 20 nëntor 1985, Microsoft lansoi Windows 1.0 e parë. Windows…

20 Nov, 9:20
New York Times shkruan për Mira Muratin, inxhinieren shqiptare që po drejton kompaninë më të madhe në botë të Inteligjencës Artificiale

Për shumë vite, Mira Murati ka punuar në “prapaskenën” e OpenAl duke mbikëqyrur zhvillimin e…

18 Nov, 15:37
Platformës X të Elon Muskut i ngrihen reklamat nga Komisioni Evropian

Platformës së mediave sociale X (ish Twitter) të Elon Muskut sapo iu dha një goditje…

17 Nov, 23:12
Shendet
Njerëzit që pinë këto barna nuk duhet të pinë kafe
27 Nov, 10:55
Ekspertët kanë zbuluar se konsumimi i rregullt i kafesë mund të zvogëlojë rrezikun e diabetit…
Sëmundjet e veshkave, ushqimet me kalium që duhen shmangur patjetër
Njerëzit që vuajnë nga sëmundjet kronike të veshkave, duhet të tregohen dorështrënguar me konsumin e…
26 Nov, 20:18
Lajme
Çfarë e shkakton kruajtjen e lëkurës? Hulumtimi i ri tregon një faktor të panjohur më parë
Shkencëtarët ende po zbulojnë misterin se përse sëmundjet e lëkurës si ekzema i shkaktojnë njerëzit…
25 Nov, 10:48
Lajme
Çfarë i ndodh trurit tuaj nëse e lini alkoolin?
7 muaj pa alkool dhe truri ka aftësinë të ripërtërihet plotësisht nga të gjitha dëmet…
16 Nov, 20:15
Lajme
Si ta shmangni rënien e flokëve gjatë dimrit
Është krejtësisht normale t’ju bien rreth 100 fije flokësh gjatë ditës, por një ekspert i…
15 Nov, 10:04
Lajme