Ish-prifti dënohet me të paktën 20 vjet burg për abuzim seksual

Periskopi.com Showbiz

Disa viktima të premten janë përballur me ish priftin katolik . Gjykata i shqiptoi së paku 20 vite burg për abuzim seksual të nxënësit në një shkollë të mesme në Michigan gjatë viteve të tetëdhjeta të shekullit të kaluar.

Kjo është biçikleta që rri pezull

Periskopi.com Showbiz

Një shpikës amator ka krijuar një biçikletë që  rri pezull. Produkti final duket si nga filmat star Wars.

Kjo është mosha kur disa nga yjet botërore i dhanë fund virgjinitetit

Periskopi.com Showbiz

Aksident rrugor në Kinë, 13 të vdekur

Periskopi.com Showbiz

Një kamion në Kinë, i cili ka pasur probleme në sistemin e frenimit, ka shkaktuar një aksident rrugor. Në atë aksident  kanë humbur jetën 13 persona, ndërsa janë plagosur 12 të tjerë.

Kjo është mosha e politikanëve tanë

Periskopi.com Lajme

Politikanë e vendit tonë janë në moshë relativisht të shtyre. Në këtë video janë të shfaqur disa nga ta. Duke filluar nga më e reja që është Atifete Jahjaga, e deri në Isa Mustafën i cili ka plotë 65 vjet.

4 Diktatorët më të tmerrshëm. (Pjesa e parë)

Periskopi.com Showbiz

Mësoni më shumë rreth 4 diktatorëve më mizorë.

Mbahet Festivali i Dritave në Rusi

Periskopi.com Showbiz

Në qytetin Rus Sant-Petersburg është mbajtur festivali i dritave. Gjatë këtij festivalit është ndriçuar teatri Alexandrinsky si dhe statuja Katarina. Festivali është themeluar në vitin 1989 dhe është një nga festivalet më të njohur në botë.

Pabarazia e të ardhurave në SHBA ka “goditur” arsimin

Periskopi.com Showbiz

Në shkollat shtetërore në qytetet ku në nivel të lartë ka diskriminim racor, mes nxënësve të bardhë dhe atyre nga etnitë e tjera ka boshllëqe të mëdha akademike.

Edhe Milot LLalloshi i dha fund beqarisë

Periskopi.com Showbiz

Milot Llalloshi ishte që disa vjet në lidhje. Siç e do rendi edhe ai këtë lidhje e kurorëzoi me dasmë. Dhëndri dhe nusja dukeshin shumë të lumtur pran njëri tjetrit.

Mjeshtri e majmunit për ta rrëmbyer telefonin

Periskopi.com Showbiz

Jemi mësuar të shohim majmunë të cilët kanë mjeshtëri të ndryshme. Por mjeshtëria e këtij majmuni me të vërtet të habit. Ai ka arritur të ia rrëmbej telefonin kësaj vajze.

Vozitësi i çmendur e mban veturën në dy rrota

Periskopi.com Showbiz

Vozitja e shpejt e veturës të falë shumë adrenalinë. Por ky vozitës ka arritur në një nivel tjetër. Kjo pasi ai vozit vetëm në dy rrota.

Përsëri lëshohen predha të raketave në Kilis të Turqisë

Periskopi.com Showbiz

Një predhë rakete e lëshuar nga Siria, ka goditur një nga lagjet e qytetit Kilis në Turqi.  Predha e lëshuar nga Siria, ku lufta civile ende është duke vazhduar,ka goditur një kopsht perimesh në një lagje.

Incident në Detin Baltik, avioni rus i afrohet atij amerikan

Periskopi.com Showbiz

Një avion rus ka provokuar avionin vëzhgues amerikan i cili ka qenë duke fluturuar mbi ujërat ndërkombëtare të detit Baltik, avioni rus i ishte afruar atij amerikan në një distancë prej vetëm 7.5 metra.

Dëgjohet zhurmë misterioze në Shtëpinë e Bardhë

Periskopi.com Showbiz

Një zhurmë e çuditshme dhe e pashpjegueshme ka ndërprerë një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë pak minuta para se të vinte presidenti. Sekretari i shtypit Josh Earnest ishte duke u marrë në pyetje nga gazetarët kur zhurma shurdhuese filloi. Por, ata u përballën edhe me një suprizë të mirë.

Kylie Jenner e konsideron veten “shembull” për vajzat e reja

Periskopi.com Uncategorized

18 vjeçarja Kylie Jenner e konsideron veten shembull dhe thotë që ka 5 vite që nuk varet nga askush.

Me cilin flamur krahasohet flamuri i Kosovës në Eurovision?

Periskopi.com Showbiz

Flamuri i Kosovës është në listën e flamujve që nuk janë të lejuar në Eurovizon., krahas flamurit të ISIS.  Ai nuk do të jetë në duart e të pranishmëve gjatë dy netëve finale.  Organizatorët e Eurovisionit kanë thënë që nuk kanë asgjë kundër Kosovës, por ka të bëjë me rregullat e përgjithshme.

Deputetët e meditjeve

Periskopi.com Lajme

Deputetët e kuvendit të Kosovës, i shfrytëzojnë në maksimum priviligjet që i kanë. Gjatë vitit 2015 me buxhet të kuvendit, kanë realizuar gjithsej 311 vizita jashtë vendit në 26 shtete të ndryshme.
296 vizitajanë bërë në vendet e Evropës, me përjashtim të 15 vizitave në Amerikë(14 në SHBA dhe 1 në Panama).
Vendet më të vizituara nga deputetët janë Shqipëria me 70 vizita, pastaj Gjermania me 45 vizita dhe Belgjika me 37 vizita.

Vizitat janë realizuar nga 89 deputetë, 31 të tjerë nuk kanë udhëtuar asnjëherë gjatë vitit të kaluar me shpenzime të kuvendit.
Shikoni listën e deputetëve që udhëtuan më së shumti.

Gruaja e Hamdisë te seriali “Çka ka Shpija” ka një talent të jashtëzakonshëm

Periskopi.com Showbiz

Fiona Gllavica, apo siç e njohim në rolin e saj te seriali “Çka ka shpija”, si gruaja e Hamdisë, ka një talent të jashtëzakonshëm. Ajo me zërin e saj di të krijoj zërin e një bebe, duke qeshur apo qarë.

Gold Ag tregon për lidhjen me Greta Koci

Periskopi.com Showbiz

U fol shumë për një lidhje të mundshme mes Greta Kocit dhe Gold Ag. Të gjitha këto dyshime u hodhën poshtë pas Goldi mes një video në emisonin “Kosovë Show”, me anë të së cilës ai jo vetëm që konfirmoi lidhjen por edhe tregoi se tashmë janë ndarë… E gjitha kjo storje nuk është e vërtet, sepse e gjitha ishte vetëm pjesë e një kamerës së fshehur.

Cili këngëtar ka blerë “Ferrari “150 mije euro?

Periskopi.com Showbiz

Ndoshta nuk e keni ditur por këngëtari Ramadan Krasniqi duket të jetë adhurues shumë i madh i veturave. Ai tani posedon një veturë “Ferrari” të cilën e ka blerë plotë 150 mije euro