Kryeministri Albin Kurti ka thënë sot se qëllimi i sulmit të armatosur nga një grup…
30 Sep, 11:11
Lajme
Ish i dërguari i Bashkimit Evropian për Kosovën, diplomati austriak, Wolfgang Petrisch, ka thënë se…
30 Sep, 11:48
Lajme
Lajme
Ish-koloneli i ushtrisë amerikane, Gian Gentile, thotë se grupi i armatosur në sulmin e 24…
30 Sep, 11:26
Pas Shtëpisë së Bardhë ka reaguar edhe Ambasada Amerikane në Kosovë duke njoftuar për bisedën…
30 Sep, 10:12
Kongresmeni amerikan, Ritchie Torres ka thënë se është i alarmuar pas informacioneve se Serbia ka…
30 Sep, 9:46
Shtëpia e Bardhë ka dalë me një njoftim lidhur me bisedën telefonike që Këshilltari për…
30 Sep, 9:37
Ministria e Mbrojtjes së Britanisë ka transferuar komandën e një batalioni të ushtrisë në NATO,…
30 Sep, 9:27
Gazeta austriake “Der Standard” kritikon ashpër qasjen e Perëndimit ndaj Serbisë dhe presionin e pandershëm…
30 Sep, 9:11
Policia e Kosovës ka bërë me dije se 16 qytetarë kanë kërkuar ndihmë mjekësore si…
30 Sep, 9:01

Zgjedhja e Presidentit të FSHF-së, Armand Duka në postin e zv.Presidentit të UEFA-s ka është…

26 Sep, 19:02

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, mori sot pozitën e zëvendës-presidentit të…

26 Sep, 19:01

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka nga sot do të jetë edhe në postin e Zv.Presidentit…

26 Sep, 15:21

Futbollisti i Suharekës, Liridon Fetahaj ka mbetur i shtrirë në fushë. Ai është sulmuar nga…

23 Sep, 17:40

Opinione

Formimi i një “superkontinenti” të ri mund të zhdukë njerëzit dhe të gjithë gjitarët e tjerë ende gjallë në 250 milionë vjet, po thonë  studiuesit. Duke përdorur modelet e para…
28 Sep, 9:14
Ndryshimet klimatike në Tokë kanë ndodhur me cikle të caktuara gjatë gjithë historisë së planetit, përfshirë ardhjen dhe largimin e akullnajave në epokat e ndryshme. Të gjithë e dimë se…
20 Sep, 17:26
Sipas ekspertëve shëndetësorë, njerëzit që vuajnë nga ankthi shohin më shumë ëndrra që lidhen me gjendjen emocionale. Ata thanë se këta persona shohin edhe ëndrra me imazhe shumë të shpejta,…
07 Sep, 10:12
Showbiz
ATK-ja vendosi detyrimet tatimore ndaj këngëtarit Vllasaliu bazuar në postimet e klubeve muzikore në rrjetet sociale

Inspektori tatimor, Fidan Tolaj ka thënë se ATK-ja ka vendosur detyrimet tatimore ndaj Sinan Vllasaliut…

21 Sep, 20:39

U lirua nga Gjykata, Prokuroria kërkon të rikthejë në burg Encën

Prokuroria e Tiranës ka ankimuar vndimin e gjykatës së Tiranës që vendosi lirimin nga qelia…

19 Sep, 18:23

U kap duke kultivuar kanabis, Enca reagon për herë të parë pas lirimit nga burgu

Pak ditë më parë, këngëtarja Ruenca Haxhiaj, e njohur me emrin e skenës Enca u…

18 Sep, 17:05

Sabri Fejzullahu feston ditëlindjen, kaq vite i mbush

Legjenda e muzikës shqiptare, Sabri Fejzullahu, sot shënon një ditë të veçantë në jetën e…

16 Sep, 20:32

Arrestohet Enca Haxhia, kishte mbjellë kanabis në banesë

Policia e Tiranës ka arrestuar këngëtaren Ruenca Haxhiaj, e njohur me emrin si Enca nën…

12 Sep, 9:39

Fero ndryshon emrin, bëhet Khattab Shabani

Ish- reperi Fero i cili është kthyer që një kohë në rrugën e Zotit, ka…

11 Sep, 21:46

Befason Fero, a po mendon që t’i bëjë dy gra? Thotë se feja e lejon

Fero tashmë ka kohë që ka kaluar në rrugën e fesë. Ai i është përkushtuar…

11 Sep, 17:34

Fotografia e saj në “Fadil Vokrri”, reagon Rita Ora: Të dua Kosovë, vendi im më i preferuar në të gjithë botën

Në stadiumin “Fadil Vokrri” të shtunën u zhvillua ndeshja në mes të Kosovës dhe Zvicrës…

10 Sep, 8:46

Auto & Tech

VIDEO

27 Feb 03:20 AM

Facebook ndryshoi logon e tij, a e vëreni ndryshimin?

Kompania Meta po ndryshon “sistemin e identitetit” të rrjetit social Facebook dhe këtu përfshihet edhe…

Updated 1 week ago
Pas Francës, edhe shtete të tjera po e shqyrtojnë mundësinë e ndalimit të shitjes së iPhone 12

Disa ditë pasi Franca ndaloi shitjen e iPhone 12, edhe disa vende tjera evropiane kanë…

15 Sep, 9:28
Apple prezanton iPhone 15 dhe 15 Plus – kaq kushton telefoni i ri

Apple prezantoi iPhone 15 dhe iPhone 15 Plus në ngjarjen ‘Wonderlust’ dhe duket se u…

12 Sep, 20:32
iPhone 15 Pro dhe iPhone 15 Pro Max mund të kenë një kornizë titani

Një tjetër rrjedhje e iPhone 15 sugjeron që modelet e iPhone 15 Pro do të…

12 Sep, 19:35
X i Elon Musk padit Kaliforninë për të shfuqizuar ligjin e moderimit të përmbajtjes

Platforma X e Elon Musk ka paditur shtetin e Kalifornisë të premten për një ligj…

09 Sep, 18:20
Shendet
Këto janë simptomat më të zakonshme të kancerit të mitrës që shumica e grave i injorojnë
19 Sep, 19:20
Kanceri i mitrës është shumë i zakonshëm, dhe shumë gra preken nga kjo sëmundje. Në…
Ky është ndikimi në shëndet i qëndrimit ulur për një kohë të gjatë
Nëse qëndroni 10 orë në ditë ulur, rritet risku për t’u prekur nga demenca. Një…
16 Sep, 20:34
Lajme
Ushtrime fizike që mund të parandalojnë diabetin
Me ushqime shumë të shijshme e të shpejta, dhe me mosaktivitet fizik, është përkeqësuar diabeti…
10 Sep, 15:45
Lajme
Vetëm 2 minuta ecje pas ngrënies mund të zvogëlojnë rrezikun nga diabeti
Ecja është renditur si bazë e dietës së shëndetshme mesdhetare. Kjo mund të jetë një…
09 Sep, 15:26
Lajme
Birra është më e mirë se probiotikët
Në një studim të ri nga Universiteti Mjekësor Dalian në Kinë, studiuesit kanë zbuluar se birra mund…
06 Sep, 15:19
Lajme