Ish-deputeti Ilir Deda ka thënë se arbitrazhi nuk është gjykatë, por një organ që po…
06 Dec, 23:19
Lajme
Bartësi i listës “Lufta politike e shqiptarëve vazhdon”, Shaip Kamberi, ka thënë sonte se qëllimi…
06 Dec, 23:40
Lajme
Lajme
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti mori pjesë në pritjen e organizuar me rastin e 106-vjetorit…
06 Dec, 22:04
Ajri i ftohtë që po mbretëron në Evropë këto ditë, nesër pritet të arrijë edhe…
06 Dec, 21:52
Interpol-i ka lëshuar fletarrest për ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Milan Radoiçiq, raporton KosovaPress. Radoiçiq është…
06 Dec, 20:18
Elbert Krasniqi, ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, ka shkruar në Facebook, të mërkurën pas…
06 Dec, 20:13
Prokuroria Themelore e Prishtinës ka nisur hetimet rreth një rasti që dyshohet se ka ndodhur…
06 Dec, 19:06
Ministria e Drejtësisë në Maqedoninë e Veriut ka kërkuar nga autoritetet turke që ta mbajnë…
06 Dec, 19:05
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka vizituar sot Komunën e Vushtrrisë, ku…
06 Dec, 19:03

Guild Eagles po vazhdon me formë fantastike së fundmi në lojën elektronike, Counter-Strike 2. Ekipi…

06 Dec, 18:33

Vedat Muriqi është bërë një problem i madh për Mallorcën. Sulmuesi kosovar e ka marrë…

06 Dec, 9:33

Sulmuesi shqiptar Rey Manaj, po kalon ditët e tij më të mira që prej transferimit…

05 Dec, 21:44

Jude Bellingham është kurorëzuar zyrtarisht si fituesi i çmimit “Golden Boy” për vitin 2023. Ky…

04 Dec, 23:42

Opinione

Vermonti në SHBA, i njohur si vendi ideal për arratisjet e vjeshtës, ka mbyllur rrugët e tij për publikun për këtë sezon për rreth 15 ditë. Kjo gjithashtu bllokon hyrjen…
29 Oct, 17:12
Pepper X është shpallur zyrtarisht speci djegës në botë. Guinness World Records njoftoi se kishte zëvendësuar llojin Carolina Reaper. Të dy varietetet u krijuan nga i njëjti person, Ed Currie,…
18 Oct, 21:45
Formimi i një “superkontinenti” të ri mund të zhdukë njerëzit dhe të gjithë gjitarët e tjerë ende gjallë në 250 milionë vjet, po thonë  studiuesit. Duke përdorur modelet e para…
28 Sep, 9:14
Showbiz
Time shpall Taylor Swiftin si person të vitit

A ka përfunduar viti i Taylor Swiftit? Ende jo. Revista Time e ka shpallur këngëtaren…

06 Dec, 15:47

Monika Salihun u hodh si “leckë” pas eliminimit nga BBVK: Nuk erdhi askush të më merrte

Këngëtarja e njohur shqiptare, Monika Salihu, shpalosi përvojat dhe sfidat që hasi gjatë qëndrimit të…

06 Dec, 15:14

Vesa për Alby-n: Na ka gënjy, ka vazhduar profesionin në filma për të rritur

Ish-banorja e “BBVK”, Vesa Vllasaliu pas daljes nga shtëpia e famshme ka folur për jetën…

05 Dec, 14:08

Alba thotë se dëshiron veç djalë shqiptar për burrë

Alba i ka treguar Santianës dhe Ardit se çfarë nacionaliteti dëshiron ta ketë burrin e…

04 Dec, 19:13

Dua Lipa ndahet nga i dashuri i saj, regjisori Romain Gavras

Këngëtarja nga Kosova, Dua Lipa, është ndarë nga i dashuri i saj, regjisori francez, Romain…

03 Dec, 12:08

Bledi Mane reagon ashpër ndaj Naim Murselit: E vrau natën dhe e vajtoi ditën

Naim Murseli organizoi vrasjen e gruas së tij dhe dyshohet se pagoi 30 mijë euro…

02 Dec, 16:43

Edona James: E dua Beogradin, meshkujt më të mirë janë serbët, nuk ndjehem shqiptare (Video)

Konkurrentes së BBVK2, Edona James i është publikuar një intervistë e saj e realizuar në…

02 Dec, 11:00

“A ke ndjenja për Santianën?”, thellohet ‘skandali’, përgjigjet Buci

Prime-i i sotëm u prit me shumë zell nga përplot qytetarë, këtij zelli i hapi…

01 Dec, 23:18

Auto & Tech

VIDEO

27 Feb 03:20 AM

‘Google’ nderon Shqipërinë, shfaq flamurin kombëtar në faqen hyrëse

Kompania Google ka vendosur një ilustrim me flamurin kombëtar me rastin e ditës së 28…

Updated 1 week ago
Themeluesi i Wikipedia-s ankohet në inteligjencën artificiale: Katastrofë artikuj po shkruan

Inteligjenca artificiale aktualisht nuk po e ndihmon Wikipedian, madje po i shkakton kokëdhimbje. Jimmy Wales,…

26 Nov, 20:36
38 vjet nga Windowsi i parë

38 vjet më parë, më 20 nëntor 1985, Microsoft lansoi Windows 1.0 e parë. Windows…

20 Nov, 9:20
New York Times shkruan për Mira Muratin, inxhinieren shqiptare që po drejton kompaninë më të madhe në botë të Inteligjencës Artificiale

Për shumë vite, Mira Murati ka punuar në “prapaskenën” e OpenAl duke mbikëqyrur zhvillimin e…

18 Nov, 15:37
Platformës X të Elon Muskut i ngrihen reklamat nga Komisioni Evropian

Platformës së mediave sociale X (ish Twitter) të Elon Muskut sapo iu dha një goditje…

17 Nov, 23:12
Shendet
Largoni dhimbjen e kokës në 15 sekonda: Ky truk do t’ju lehtësojë këtë mundim në çast
03 Dec, 19:03
Duke shtypur gishtat e mëdhenj në tëmthat dhe nën kokë, do t’i siguroni vetes lehtësimin…
E konsumoni thuajse çdo ditë, ja kush është ilaçi që po ju rrezikon jetën
Aspirina shpesh përshkruhet nga mjekët për të trajtuar një nga format më të zakonshme të…
03 Dec, 13:56
Lajme
Njerëzit që pinë këto barna nuk duhet të pinë kafe
Ekspertët kanë zbuluar se konsumimi i rregullt i kafesë mund të zvogëlojë rrezikun e diabetit…
27 Nov, 10:55
Lajme
Sëmundjet e veshkave, ushqimet me kalium që duhen shmangur patjetër
Njerëzit që vuajnë nga sëmundjet kronike të veshkave, duhet të tregohen dorështrënguar me konsumin e…
26 Nov, 20:18
Lajme
Çfarë e shkakton kruajtjen e lëkurës? Hulumtimi i ri tregon një faktor të panjohur më parë
Shkencëtarët ende po zbulojnë misterin se përse sëmundjet e lëkurës si ekzema i shkaktojnë njerëzit…
25 Nov, 10:48
Lajme