Aurela Hoxha duket tejet atraktive në foton me bikini

Periskopi.com Showbiz

Aurela Hoxha ka realizuar një portret.

Modelja shqiptare, Aurela Hoxha, ka realizuar një portret jo fort të zakonshëm, shkruan lajmi.net.

Për dallim prej të tjerëve ajo ka vendosur të fotografohet gjysmë e zhveshur, saktësisht me bikini të zeza të cilat e bënin të dukej akoma më seksi.

Aurela së fundmi e ka ndryshuar edhe stilin e flokëve por në imazhet që po poston shpesh, nuk është se fansave po u bien në sy flokët.

Modelja ndiqet nga një numër i madh i njerëzve në Instagram dhe asnjëherë nuk po i lë të mërziten.

 

View this post on Instagram

 

polaroid day by: @endritmertiri ???

A post shared by AURELA HOXHA (@hoxha_aurela) on

Juventus nuk ndalet, mposht Genoan me 3 super gola

Periskopi.com Sporti

Juventus ka mundur 3-1 Genoa-n në transfertë dhe është kthyer të kryesojë kampionatin me një avantazh prej katër pikësh ndaj Lazio-s, që kishte shkuar përkohësisht një pikë larg pas fitores me përmbysje kundër Torino-s.

Takimi i luajtur në Marassi, i vlefshëm për javën  e 29-të, është vendosur në pjesën e dytë, me katër golat që janë realizuar në harkun e 26 minutave.

Ka qenë Dybala që ka zhbllokuar sfidën në minutën e 50-të me një aksion të bukur individual. Cristiano Ronaldo ka dyfishuar avantazhin e bardhezinjve shtatë minuta më mbrapa me një gol të jashtëzakonshëm nga distanca.

Goli i tretë i bardhezinjve është shënuar nga Douglas Costa në minutën e 73-të. Braziliani ka gjetur rrjetën me një goditje spektakolare me të majtën nga jashtë zone.

Vendasit janë kundërpërgjigjur tri minuta më mbrapa me Pinamonti-n, sulmues i huazuar nga Inter-i, i cili ka fiksuar shifrat në 3-1.

Atletico ‘penallti’ po i del dardhë me bisht Barcelonës – barazohet rezultati

Periskopi.com Sporti

Ekipi i Quique Setien i ka dy pikë më pak se Reali dhe nuk po arrinë ta fitojë ndeshjen e radhës ndaj Atletico Madridit për ta mbrojtur titullin e kampionit.

Tashmë ekipi i Atletico Madrid ka arritur ta barazoj rezultatin kundër Barcelonës me anë të penalltisë të cilën në gol e konkretizoi spanjolli, Saul Niguez në minutën e 62-të.

Shihni golin më poshtë. /Periskopi.

https://streamable.com/x7dfs2

Malisheva me vetëm dy raste aktive me Covid-19

Periskopi.com Lajme

Bazuar në komunikimin zyrtar me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, sonte është konfirmuar edhe një rast i prekur me korona virus, nga Komuna e Malishevës, nga gjithsejtë tri mostra, ndërsa dy kanë rezultuar negativ. Ky rast e rritë numrin në dy raste aktive me COVID-19 në territorin e Komunës së Malishevës.

Bazuar në të dhënat, personi i prekur është rast kontakti dhe është prekur në njërin nga spitalet vendore, gjatë qëndrimit me një familjar në spital.

Shtabi komunal emergjent, edhe njëherë ju bën thirrje të gjithë qytetarëve, që të bëjnë kujdes të shtuar, të përdorin maska e dorëza, të mbajnë higjienën personale, të mbajnë distancën e nevojshme sociale dhe t’iu ikin kontakteve me rastet e dyshuara.

Gjendja me covid-19 , në Komunën e Malishevës, nga data 14 mars, e deri më sot, është kjo: 80 të prekur, prej tyre 76 të shëruar, 2 raste aktive dhe 2 raste kanë përfunduar me vdekje.

Messi gjithmonë aty për Barcelonën – shënon golin e 700-të nga penalltia

Periskopi.com Sporti

Pas barazimit 1:1 në pjesën e parë, katalunasit kanë startuar hovshëm në minutat e parë të pjesës së dytë, duke realizuar golin që ua ktheu avantazhin.

Golin e shënoi futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi, i cili u tregua i saktë nga penalltia në realizimin golit të tij të 700 në karrierë më fanellën e Barcës.

Shihni golin më poshtë. /Periskopi

https://twitter.com/Surtado24h/status/1278075305937252357

Mikrobiologu Raka tregon se a do të ketë karantinim total

Periskopi.com Lajme

Pas shtimit të vrullëshëm të rasteve me koronavirus në Kosovë, shumë kush ka menduar se ekziston mundësia e rikthimit në karanitnim total.

Por, Mikrobiologu Lul Raka thotë se kthimi në karanitnim total nuk ka mundësi të ndodhë.

“Unë mendoj se kthimi në karanitnim total është opsioni i fundit sikur se “zh-ja” në alfabet. Por deri sa të arrijmë deri aty i kemi edhe 35 opsione të tjera që duhet përdorur. “Zh-ja” është dështim total i sistemit.”, ka thënë Raka.

Ndër tjerash, Raka në emisionin NIN në Klan Kosova, ka thënë se virusi nuk është afër të mbaroj për shkak se vetëm një numër shumë i vogël janë prekur deri  tani.

Golin që sapo shënoi Ronaldo nuk duhet humbur – Juve dyfishon epërsinë

Periskopi.com Sporti

Skuadra kryesuese e ligës italiane Serie A, Juventus Torino, po zhvillon takimin e radhës në kuadër të garës kampionale kundër skuadrës së Genoas, ndaj së cilës po avancon me rezultat 2-0.

Golin e dytë për ‘Zonjën e Vjetër’ e realizoi portugezi, Cristiano Ronaldo në minutën e 56’të.

Shihni golin më poshtë. /Periskopi

 

Doktor Fauci: Nuk mund t’i varim shpresat te krijimi i vaksinës

Periskopi.com Lajme

Eksperti më i lartë i qeverisë së SHBA për sëmundjet infektive tha se Amerika nuk mund t’i varë shpresat te krijimi i vaksinës, sado e sigurt dhe efektive të jetë ajo.

Dr. Anthony Fauci paralajmëroi se rritja e përditshme e rasteve me koronavirus mundet që mëse të dyfishohet, nëse amerikanët nuk ndërmarrin hapa për ta vënë virusin nën kontroll.

Kalifornia, Teksasi dhe shumë shtete të tjera kanë raportuar një rritje të rasteve të reja, duke çuar në një rivlerësim të përpjekjeve të SHBA për të frenuar pandeminë.

“Është jashtëzakonisht e rëndësishme të kemi vaksina të efektshme, të disponueshme për të gjithë,” tha Dr Fauci, drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve infektive, para një komisioni të Senatit të SHBA.

Djetëra vaksina janë duke u zhvilluar dhe testuar me një shpejtësi të madhe, si kurrë më parë. Por Dr. Fauci paralajmëroi se “nuk ka garanci se do të kemi një vaksinë të sigurt dhe efektive,” dhe u bëri thirrje amerikanëve të bashkojnë forcat për të frenuar virusin.

Dr. Fauci paralajmëroi se shtimi i rasteve të reja në Shtetet e Bashkuara, aktualisht në rreth 40,000 në ditë, mund të arrijnë 100,000 në ditë, nëse njerëzit nuk u përmbahen udhëzimeve për distancimin social dhe nuk përdorin maska.

“Jam shumë i shqetësuar sepse mund të bëhet shumë më keq,” tha ai, raporton ALSAT.

Komentet e tij vijnë paralelisht me paralajmërimet e zyrtarëve të tjerë shëndetësorë se disa amerikanë, veçanërisht të rinjtë, kanë hequr dorë nga masat e sigurisë.

Shumë shtete ku infeksionet po shtohen, janë ato të cilat e filluan rihapjen e bizneseve pa përmbushur kriteret shëndetësore të qeverisë.

Ekzistojnë shqetësime se rritja e numrit të infektimeve mund të shtohet sidomos gjatë kësaj jave deri në 4 korrik me rastin e festimeve për Ditën e Pavarësisë, kur amerikanët tradicionalisht dynden nëpër plazhe apo piknikë si dhe mblidhen për të parë fishekzjarret.

Më shumë se 126,000 amerikanë kanë vdekur nga COVID-19 dhe miliona kanë humbur punën. Ekonomia u tkurr mjaft në tremujorin e parë dhe pritet të shënojnë rënie edhe më të thellë për tremujorin prill-qershor.

Rastet me COVID-19 janë mëse dyfishuar gjatë qershorit në të paktën 10 shtete të SHBA, përfshirë Teksasin dhe Floridën. Los Angelesi, qyteti i dytë më i madh amerikan, është bërë një epiqendër e re e pandemisë.

Super gol nga super Dybala – Juventus në avantazh

Periskopi.com Sporti

Sonte në kuadër të javës së 29-të të kampionatit Italian Serie A, po zhvillohet  ndeshja Genoa – Juventus, ndeshje kjo shumë e rëndësishme për të dy skuadrat.

Të parët që kanë zhbllokuar rezultatin janë mysafirët në minutën e 51-të me një supergol të Dybalas të asistuar nga Cuadrado.

Kujtojmë që, ‘Zonja e Vjetër’ në kërkim të titullit të nëntë në Serie A, ndërsa Genoa në lufë për mbijetesë.

Shihni golin më poshtë. /Periskopi

 

Gjuajtje me armë nga dy vetura në Prishtinë, policia jep detaje

Periskopi.com Lajme

Një gjuajtje me armë ka ndodhur para orës 22:00 në kryeqytetin e Kosovës, saktësisht tek Posta Kryesore.

IndeksOnline mëson se incidenti ka ndodhur në mes dy grupeve të cilët janë gjuajtur me armë gjersa kanë qenë veturat në lëvizje.

Po ashtu, mësohet se këtë incident janë të përfshira një veturë Golf 7 dhe një veturë e tipit Mercedes.

Bajram Krasniqi, zëdhënës në Policinë e Kosovës, për IndeksOnline, ka thënë se policia ka dalë në vend-ngjarje, një veturë është dëmtuar.

Ai tha se  për momentin nuk kanë informata për persona të lënduar

“Sonte rreth orës 21:50, tek posta kryesore në Prishtinë ka pasur gjujtje me armë zjarri. Policia ka dalë në vend-ngjarje, një veturë është dëmtuar, për momentin nuk kemi informata për persona të lënduar. Policia po e trajton rastin dhe për të informacione tjera u njoftojmë me kohë”, tha ai.

 

Pas penalltisë së humbur nga Diego Costa, rrjetën e gjen Saul sërish nga penalltia – Barcelona mbetet larg vendit të parë

Periskopi.com Sporti

Derbi i La Ligës spanjolle, Barca – Atletico, deri në këto minuta është duke arsyetuar statusin e një kryendeshje.

Avantazhi i hershëm i Barcelonës nuk ka zgjatur, pasi Atletico përmes një penalltie ka barazuar rezultatin.

Madrilenët, në fakt, kanë arritur të barazojnë me një penallti të Saul në minutën e 19-të.

Atletico pati mundësi të shënonte edhe njëherë nga pentalltia, por golin nuk arriti ta realizonte Diego Costa.

Shiheni më poshtë. /Periskopi

https://twitter.com/DVariet/status/1278062604322320384

Shkon në 51 numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë

Periskopi.com Lajme

IKSHPK ka njoftuar se sonte numri i të vdekurve nga virusi Covid-19 ka shkuar në 51, shkruan IndeksOnline.

Gjatë ditës së sotme kanë ndërruar jetë dy persona në QKUK, pasi deri tani ishin të raportuar 49 raste të vdekjes.

Sipas njoftimit 2 personat kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

“Numri total i rasteve pozitive 2.878 raste nga 23.780 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 51 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Sonte janë shënuar 79 raste të reja me Covid-19, duke çuar numrin e të infektuarve në 2.878 raste ndërsa 51 raste të vdekjes./IndeksOnline/

​Prishtina edhe sonte me 40 raste me COVID-19

Periskopi.com Lajme
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 210 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 79 raste pozitive.

Ndërsa sot janë shëruar 71 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 1.577 raste, kurse raste aktive 1.250.

E sa i përket numrit më të madh të rasteve edhe sonte prin Prishtinë me 40 sosh.

“Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 40 raste, komuna e Vushtrrisë 10 raste, komuna e Fushë Kosovës 7 raste, komuna e Mitrovicës 4 raste, komuna e Podujevës 3 raste, komuna e Gjakovës 3 raste, komuna e Ferizajt 2 raste, komuna e Skenderajt 2 raste, komuna e Lipjanit 2 raste, dhe me nga 1 rast komunat: Gjilan, Istog, Malishevë, Mamushë, Pejë dhe Suharekë”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Numri total i rasteve pozitive 2.878 raste nga 23.780 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 51 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese

Autogoli qesharak i Diego Costas e shpëton Barcelonën

Periskopi.com Sporti

Sonte në kuadër të xhiros së 32-të të La Ligës spanjolle, po zhvillohet derbi ndërmjet kampionit në fuqi, gjegjësisht njërit nga pretenduesit për titullin e sivjetmë të kësaj gare, Barcelonës dhe Atletico Madridit.

Tani kur po zhvillohet minuta e 11-të e ndeshjes katalunasit po avancojnë me rezultat 1-0, nga një autgol i shënuar nga Diego Costa pas një goditje nga këndi.

Shihni më poshtë. /Periskopi

https://streamable.com/ft753p

Berisha: Bolton detyroi Ramën të tërheqë padinë ndaj Haradinajt

Periskopi.com Lajme

Sot gjatë një konference në Prishtinë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha se do të tërheqë padinë ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Sipas ish-kryeministrit Sali Berisha ishte ish-këshilltari i Presidentit amerikan Donald Trump, John Bolton ai që e detyroi Ramën të tërheqë padinë.

Berisha shkruan se tërheqja ishte identike si ajo ndaj gazetës gjermane ‘Bild’.

Postimi i Berishës në Facebook

”Bolton detyron Ramen te terheqi padine ndaj Ramush Haradinaj.

Terheqja eshte identike si ajo ndaj gazetes gjermane Bild.

Miq, ne nje rast te pashembullt ne historine planetare te marredhenieve midis dy vendeve, Edvin Kristaq Zografi bis do padiste ne gjykate kryeministrin e Kosoves per akuza gjoja te paqena te shkembimit te territorit.

Rama ndermori kete akt pasi deshtoi perpjekja e Vuçiçit dhe argateve te tij per ta akuzuar me dokumenta ta fabrikuara Kryeministrin e Kosoves dhe hequr qafe ate si faktor kryesor qe po pengonte zbatimin e projektit te Serbise se Madhe nepermjet ndarjes se Kosoves me projektin e “shkembimit te territoreve”.

Por deklarata e Rames pas bisedes me Bolton dhe deklarata e ambasadorit Grenell per projektin ne fjale si projekt qe mbeshtetej nga Bolton, e derrmoi Ramen dhe thuhet se avoketerit i thane si ne rastin e padise ndaj Bild se je i pashprese. Ndaj dhe Rama i derrmuar vendosi te terheq padine.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje z Berisha, terheqja e Rames nga padia per Ramushin eshte thjeshte perpjekje per te shpetuar nga humbja e sigurt e gjygjit.
Deklarata e Grenell se ideja e shkembimit te teritoreve eshte e Bolton e ka nxjerre zbuluar Edi Ramen i cili vazhdimisht ka deklaruar madje dhe publikisht se ka pasur diskutime me Bolton per Kosoven
Kjo eshte deklarata e Grenell qe do ishte prove e pakundershtueshme ne gjykate per Haradinajn

“Për momentin jam në një situatë ndryshe, për shkak te situatës së krijuar nga John Bolton që ka qenë tjetër nga presidenti Trump në raport me Kosovën dhe Serbinë. Mua më është dashur te luftoj gjatë gjithë kohës me thashethemet për shkëmbim të territoreve, që nuk është në asnjë mënyrë politikë e Trump, por te dyja palët thonë se kjo u është thënë nga Bolton”– është shprehur Grenell.

Kjo eshte deklarata e Rames qe sqaron se ka qene mbeshtetes i idese per shkembim teritoresh

“Bisedë me Shtëpinë e Bardhë. Në fokus Shqipëria, rajoni dhe objektivi strategjik për një marrëveshje paqeje mes Kosovës e Serbisë, që të mbyllë konfliktin historik. Këshilltari për Sigurinë J.Bolton, më falenderoi në emër të Presidentit për qëndrimet konseguente të Shqipërisë”, shkruante Rama në Twitter.”

Gjiganti nga Serie A nis negociatat për transferimin e Milot Rashicës

Periskopi.com Sporti

Napoli besohet se ka filluar negociatat për një transferim të mundshëm të yllit të Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, transmeton Gazeta Metro.

Milot Rashica besohet se është më afër transferimit te RedBull Leipzig, por kjo varet edhe nga ndeshjet e barazhit që i zhvillon Werder Bremeni.

Werder Bremeni do t’i zhvillojë dy ndeshje ndaj Heidenheim, skuadër e cila arriti të renditet e treta në Bundesliga 2, dhe nga ndeshjet e barazhit do kërkojë inkuadrimin në elitën e futbollit gjerman.

Në rast se Werder Bremeni siguron mbijetesën, çmimi i Milot Rashicës do të rritet në 25 milionë euro dhe kjo shumë nuk do paguhet nga Leipzig, shkruan ‘Tuttosport’.

Kësisoj, duke parë situatën e sulmuesit vushtrrias dhe skuadrës së tij, mediumi italian shkruan se drejtori sportiv i Napolit, Cristiano Giuntoli, ka rifilluar me negociatat për transferimin e 24 vjeçarit.

Ndryshe, Milot Rashica ka kontratë të vlefshme deri më 2022 me Werder Bremenin, por sipas të gjitha gjasave do largohet gjatë afatit kalimtar të verës. Mbetet të shihet vetëm se cili do jetë destinacioni i radhës i tij.

Cakaj: UÇK, lëvizja më e vyer për liri e pavarësi të Kosovës – Për të duhet reaguar si komb

Periskopi.com Lajme

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë se Ushtria Çlirimtare e Kosovës, ishte lëvizja më e vyer për liri e pavarësi.

Ndaj kur vihet në pikëpyetje integriteti i UÇK-së, duhet reaguar si Komb Shqiptar, por jo si parti politike e as si shtete, thotë Cakaj, njofton Klan Kosova.

”Arsyeja që jemi sot në Kosovë dhe e gjithë kësaj vizite zyrtare këto ditë në Prishtinë, është e trefishtë”.

”Në çështje ku vihet në pikëpyetje integriteti i UÇK-së, e për pasojë jo vetëm i lëvizjes më të vyer për liri e pavarësi në Kosovë, por realisht edhe kulmimi i  historisë kombëtare në shekullin 20”.

”Ne nuk mund të reagojmë as si shumë e partive as si shtete, por duhet të reagojmë si një komb.

”Ky ka qenë mesazhi ynë sot, dhe kjo ka qenë një prej pikave të agjendës në komunikimin me të gjitha partitë politike në Kosovë”.

”Është tepër e rëndësishme që në krejt këtë situatë që ka ndodhë, ta mbajmë parasysh një fakt”.

”Tashmë është duke u shpërfaqur sheshazi një përpjekje për të balancuar krimet e supozuara të UÇK-së, me ndërmarrjen gjenocidiale të orkestruar nga shteti serb në Kosovë”.

”Këtu duhet të sillemi si komb, sepse ne nuk guxojmë të lejojmë as të përmbysen narrativat por as historia”.

Sot 79 raste me koronavirus dhe 71 të tjerë të shëruar

Periskopi.com Lajme

Sot më 30 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 210 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 79 raste pozitive.

Numri total i rasteve pozitive 2.878 raste nga 23.780 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 51 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese

Sot më 30 qershor 2020, janë shëruar 71 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 1.577 raste, kurse raste aktive 1.250.

Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 40 raste, komuna e Vushtrrisë 10 raste, komuna e Fushë Kosovës 7 raste, komuna e Mitrovicës 4 raste, komuna e Podujevës 3 raste, komuna e Gjakovës 3 raste, komuna e Ferizajt 2 raste, komuna e Skenderajt 2 raste, komuna e Lipjanit 2 raste, dhe me nga 1 rast komunat: Gjilan, Istog, Malishevë, Mamushë, Pejë dhe Suharekë.

Të nderuar qytetarë!

Zbatimin e rekomandimeve të Institutit Kombëtar dhe Ministrisë së Shëndetësisë duhet ta bëjë çdo qytetar i Republikës së Kosovës, që të ruajë veten, të afërmit dhe të tjerët.

Virusi nuk ka këmbë! Mos ia jepni këmbët ju!

BARTJA E MASKAVE MBETET OBLIGATIVE!

Apelojmë te qytetarët, bizneset, gastronomia, që në mënyrë strikte të respektojnë distancën fizike, përdorimin e maskave, dezinfektimin dhe ajrosjen e lokaleve, duke pamundësuar përhapjen eventuale të infeksionit dhe shmangien e përhapjes në hapësirat e mbyllura.

Ne po shkojmë drejt një normaliteti të ri. Ky normalitet i ri paraqet ndërrimin e sjelljeve tona për të mirë, për të mbajtur higjienën, për të mbajtur distancën, për të mbajtur maskën, për të mos përhapur piklat tona të cilat i qesim nga goja çdo ditë, dikush më shumë e dikush më pak, e që rrezikojnë shëndetin e të tjerëve, por në radhë të parë shëndetin e të afërmve, të familjes, të fëmijëve, të farefisit, të komunitetit, dhe pastaj të gjithë qytetarëve.

Inspektoratet sanitare të AUV dhe Inspektoratet komunale bashkë me shtabet komunale duhet patjetër të zbatojnë Ligjin për Inspektoratin dhe Ligjin për parandalimin e sëmundjeve ngjitëse duke u mbështetur në Manualin për luftimin e COVID-19 dhe të merren masa përgjegjësie në çdo rast të mos zbatimit eventual të rekomandimeve të Institutit Kombëtar.

Çdo shkelje e rregullave nga kushdo do të konsiderohet rrezikim i shëndetit dhe jetës së të tjerëve. Nuk ka të drejtë askush të rrezikojë jetën e të afërmve të tyre, të moshuarve dhe personave me sëmundje kronike për shkak të pakujdesit dhe mos zbatimit të rekomandimeve.

Vazhdoni të mbani distancën fizike dhe maskat!

Lani duart me kujdes disa herë në ditë nga 20-30 sekonda!
Lehtësimi i masave është bërë për të na bërë më të përgjegjshëm!

Ju lutem të keni kujdes, sepse akoma ekziston rrezik i përhapjes në vendet ku ka grumbullim të madh të njerëzve!

NE PO PUNOJMË PËR JU, ANDAJ NA NDIHMONI PAK QË TË JU NDIHMOJMË SHUMË!

Luten tëe gjitha mediat të na ndihmojnë në informimin e gjithësecilit në shpëtimin e jetëve!

Ju faleminderit për mirëkuptim!

Haraqija: Ata që  e krijuan Specialen edhe mund ta zhbëjnë

Periskopi.com Lajme

Ish-deputeti Astrit Haraqija sonte në Debat Plus ka thënë se Gjykata Speciale mund të shfuqizohet nga ata që vet e krijuan, transmeton Periskopi.

‘’Probemi është te na. Ashtu sic është formuar, ashtu mund të shfuqizohet. Kush  e ka krijuar Specialen edhe mund ta zhbëjë’’

‘’Aktakuzat kanë dëmtuar imazhin e Kosovës por ia kanë qel sytë dikujt.’’/PERISKOPI/

 

Ëndrra e fortë për Ligën e Kampionëve, ‘Djajtë e Kuq’ dyfshojnë epërsinë – superasist nga Pogba

Periskopi.com Sporti

Manchester United dyfishuar avantazhin në ndeshjen kundër Brighton.

Golin e dytë për “Djajtë e kuq” e shënoi portugezi, Bruno Fernandes pas një superasisti të Pogbas.

Shihni golin më poshtë. /Periskopi.com

https://twitter.com/PFelipePrior/status/1278053053241921541