Na shkruani [email protected]

Është gjetur vetura e Sokol Halilit i cili dyshohet për vrasjen e gruas së tij…
01 Dec, 12:56
Lajme
Gjashtë motrat e Hamide Magashit, e cila u vra të mërkurën para klinikës së Gjinekologjisë…
01 Dec, 12:46
Lajme
Lajme
Partia Demokratike e Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë konferencë për media. Kjo…
01 Dec, 13:47
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka reaguar ashpër ndaj institucioneve pas vrasjes së gruas…
01 Dec, 13:23
Lista Serbe ka thënë se vendimi i Qeverisë së Kosovës për ta emëruar Nenad Rashiqin…
01 Dec, 13:18
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, është shprehur e shqetësues për shëndetin mendor…
01 Dec, 13:10
Kanë dalë në dritë detaje tjera të rënda për rastin tragjik që ndodhi mbrëmë. Viktima…
01 Dec, 12:45
Motra e viktimës shtatzënë ka bërë një rrëfim prekës lidhur me rastin tronditës, trnasmeton Periskopi.…
01 Dec, 12:35
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, e ka kritikuar kryeministrin Kurti për vrasjen…
01 Dec, 12:35

Të mërkurën mbrëma, mediumi anglez “Football Transfers” raportoi se politikani dhe biznesmeni kosovar, Behgjet Pacolli,…

01 Dec, 8:38

Pas fitores me Poloninë nuk kishte si të mungonte dhe komenti i trajnerit Lionel Scaloni,…

30 Nov, 23:55

Ka përfunduar takimi i grupit C’ mes Polonisë dhe Argjentinës në kuadër të rundit të…

30 Nov, 23:39

Tashmë janë kompletuar edhe çiftet e parë për fazën e eliminimt direkt në Kupën e…

30 Nov, 23:18

Opinione

Jemi zyrtarisht në sezon virusesh prandaj me cilindo takoheni sigurohuni të mbani “distancën e sigurisë”. Ndoshta është e pamundur “t’i shpëtojmë” virozave të stinës, por të paktën bëni përpjekjet tuaja.…
01 Dec, 13:28
Dashi Ju sot keni nevoje qe te provoni diçka paksa ndryshe, por nëse e bëni, ju mund te bëni aq shume pune sa ju duhet te kaloni ne një truk…
01 Dec, 9:41
Paraliza e gjumit ka të bëjë me bllokimin fizik ndërkohë që njeriu është plotësisht i ndërgjegjshëm. Ajo ndodh kur njeriu endet mes fazës së gjumit dhe zgjimit. Gjatë këtij tranzicioni,…
30 Nov, 10:21
How to clear the air in the most polluted cities on Earth
Sponsored
Showbiz
Turneu ‘Shpat Deda, Muzikë n’Teatër’ vjen në gjashtë qytete të Kosovës

Këtë dhjetor, kantautori Prishtinas Shpat Deda vjen me një turne koncertesh në një format krejtësisht…

29 Nov, 18:49

Ndahen Fero dhe Arbenita pas mesazhit të Neymar?

Neymar ka krijuar një trend viral të TikTok të cilit së fundmi i është bashkuar…

29 Nov, 11:13

Pamje nga koncerti i Dua Lipës në sheshin “Skënderbej” në Tiranë

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka performuar para qindra qytetarëve në Tiranë, në…

28 Nov, 22:06

“Gëzuar ditëlindjen zog”, bashkëshorti e uron në gjuhë shqipe Rita Orën

Rita Ora, ditën e djeshme, ka festuar ditëlindjen. Ajo festoi ditëlindjen e 32-të. Pikërisht në…

27 Nov, 23:31

Bastiset shtëpia e Vali Corleones

Krimet Ekonomike kanë zbarkuar mëngjesin e sotëm në Gjilan. Një operacion i udhëhequr nga drejtoria…

24 Nov, 10:58

Grishaj : Hipokrizi, Qendra e Filmit nuk më mbështeti, fiton para nga filmi im

“Kam aplikuar tre herë te qendra e filmit, jam person ‘non-grata’, hipokrizi që ata fitojnë…

19 Nov, 23:53

Këngëtari Don Xhoni dënohet për armëmbajtje pa leje

Pas pranimit të fajësisë, reperi Xhonatan Isufi, i njohur me nofkën Don Xhoni, është dënuar…

18 Nov, 16:01

Pas Dua Lipës, edhe Shakira refuzon të performojë në Kampionatin Botëror

Kampionati Botëror në Katar është afër, pasi bota do të ndalet dhe do të shikojë…

16 Nov, 23:40

Auto & Tech

VIDEO

27 Feb 03:20 AM

Jeep kërkon ndihmë nga njerëzit për ta emëruar makinën Wagoneer S

Jeep ka rrugës një Wagoneer elektrik. Kompania e prezantoi modelin dhe disa të tjerë në…

Updated 7 days ago
Çfarë ndryshon në profilet e Facebook nga 1 dhjetori?!

Facebook po heq disa fusha që përmbajnë informacione të profilit, duke përfshirë pikëpamjet fetare dhe…

22 Nov, 23:58
Elon Musk me sondazh për kthimin e Trumpit në Twitter

Pronari i ri i Twitter, Elon Musk, ka nisur një sondazh për platformën duke kërkuar…

19 Nov, 9:52
WhatsApp vjen me risi

Një veçori WhatsApp po vjen që do t’i lejojë përdoruesit të përdorin të njëjtin numër…

19 Nov, 9:11
Twitter mbyll zyrat deri të hënën, punëtorët njoftohen me një mesazh

Twitter u ka thënë punonjësve se ndërtesat e zyrave të kompanisë do të mbyllen përkohësisht,…

18 Nov, 9:29
Shendet
4 këshilla për të shmangur lotët kur qëroni qepët
Updated 2 days ago
Kur duhet të presim një qepë, e dimë se do të derdhim disa lot. Qepa…
Çfarë ndodh në trup kur ndaloni duhanin?
Lënia e duhanit mund të jetë një sfidë e vërtetë, por njerëzit që kanë këtë…
27 Nov, 19:39
Lajme
Kush rrezikohet më shumë nga mungesa e Vitaminës D
Një nga aspektet më të rëndësishme të një jete të shëndetshme është marrja e sasive…
24 Nov, 8:01
Lajme
Pse ndiheni më të lodhur në dimër dhe si mund ta përballoni atë
Drita e ditës ndryshon dhe po ashtu edhe temperatura. Trupi fillon të përshtatet dhe ora…
21 Nov, 7:02
Lajme
Dëgjoni një zhurmë papritur në vesh, ja sëmundja që rrezikoni të keni
Tringëllimat, fishkëllimat apo kumbimi në vesh shkaktohen nga një sëmundje e njohur si Tinitus.Kjo sëmundje…
19 Nov, 21:41
Lajme