Na shkruani [email protected]

KATARI 2022

Këshilltari i lartë i Departamentit të Shtetit Derek Chollet, shkon javës tjetër për një turne…
09 Dec, 19:24
Lajme
Ish-kreu i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë, Faruk Mujka, është zgjedhur Kryeshef Ekzekutiv në…
09 Dec, 18:30
Lajme
Lajme
Komisioni Qendror Zgjedhor ka thirrur mbledhje sot në mbrëmje. Këtë e ka konfirmuar për Gazetën…
09 Dec, 18:19
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është në pritje të raportit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve…
09 Dec, 17:54
Ish deputeti i LDK-së, Faton Bislimi është nderuar nga Ambasada e SHBA-së në Kosovë për…
09 Dec, 17:45
Ka disa ditë që në pjesën veriore të vendit gjendja është e tensionuar. Disa ditë…
09 Dec, 17:33
Policia e Kosovës ka dalë me një deklaratë rreth situatës së sigurisë në veri të…
09 Dec, 17:22
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot në QKUK, policin e plagosur mbrëmë në…
09 Dec, 17:11
Kryeministri Albin Kurti sot ishte pjesë e seancës së Kuvendit të Kosovës, ku u folë…
09 Dec, 16:54

Kroacia ka barazuar rezultatin ndaj Brazilit në kuadër të Kupës së Botës 2022, shkruan Periskopi.…

09 Dec, 18:34

Brazili ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Kroacisë. Ishte Neymar i cili realizoi në…

09 Dec, 18:19

Kanë përfunduar 90 minuta në ndeshjen mes Kroacisë dhe Brazilit. Nuk kishte fitues në kohën…

09 Dec, 18:05

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Kroacisë dhe Brazilit. Rezultati pas 45 minutave…

09 Dec, 16:52

Opinione

Dashi Dite mjaft romaneske dhe e bukur kjo e sotmja për te dashuruarit. Do bashkëpunoni gjate gjithë kohës me atë qe keni ne krah dhe do kaloni momente te mrekullueshme.…
08 Dec, 16:19
Kur njerëzit përshkruajnë tiparet që duan te një partner, sinqeriteti është zakonisht në krye të listës. Megjithatë, edhe pse duam partnerë që na thonë gjithmonë të vërtetën, shumë prej nesh…
07 Dec, 10:06
Sa shpesh duhet t’i lani flokët varet nga shumë faktorë, duke përfshirë llojin dhe stilin e flokëve, se sa i yndyrshëm bëhet skalpi juaj dhe sa jetë aktive bëni. Ja…
07 Dec, 10:02
How to clear the air in the most polluted cities on Earth
Sponsored
Showbiz
Pa asnjë pikë grimi në fytyrë, kështu del në klipin e ri Arliena Ara

Arilena Ara është njëra nga këngëtaret më të dashura për publikun. Së fundi, ajo ka…

30 Nov, 8:12

Turneu ‘Shpat Deda, Muzikë n’Teatër’ vjen në gjashtë qytete të Kosovës

Këtë dhjetor, kantautori Prishtinas Shpat Deda vjen me një turne koncertesh në një format krejtësisht…

29 Nov, 18:49

Ndahen Fero dhe Arbenita pas mesazhit të Neymar?

Neymar ka krijuar një trend viral të TikTok të cilit së fundmi i është bashkuar…

29 Nov, 11:13

Pamje nga koncerti i Dua Lipës në sheshin “Skënderbej” në Tiranë

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka performuar para qindra qytetarëve në Tiranë, në…

28 Nov, 22:06

Prej tash, Rita Ora në pulla postare të Kosovës

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është bërë pjesë e thesarit të pullave postare…

26 Nov, 14:28

Bastiset shtëpia e Vali Corleones

Krimet Ekonomike kanë zbarkuar mëngjesin e sotëm në Gjilan. Një operacion i udhëhequr nga drejtoria…

24 Nov, 10:58

Grishaj : Hipokrizi, Qendra e Filmit nuk më mbështeti, fiton para nga filmi im

“Kam aplikuar tre herë te qendra e filmit, jam person ‘non-grata’, hipokrizi që ata fitojnë…

19 Nov, 23:53

Këngëtari Don Xhoni dënohet për armëmbajtje pa leje

Pas pranimit të fajësisë, reperi Xhonatan Isufi, i njohur me nofkën Don Xhoni, është dënuar…

18 Nov, 16:01

Auto & Tech

VIDEO

27 Feb 03:20 AM

Fillon ndërtimi i radioteleskopit më të madh në botë

Square Kilometre Array (SKA) do të jetë radioteleskopi më i madh në botë, i cili…

Updated 4 days ago
​Google dhe YouTube investojnë 13 milionë dollarë në kontrollimin e fakteve

Google dhe YouTube po bëjnë presion për luftën kundër dezinformimit duke investuar 13.2 milionë dollarë…

01 Dec, 15:49
Jeep kërkon ndihmë nga njerëzit për ta emëruar makinën Wagoneer S

Jeep ka rrugës një Wagoneer elektrik. Kompania e prezantoi modelin dhe disa të tjerë në…

24 Nov, 17:50
Çfarë ndryshon në profilet e Facebook nga 1 dhjetori?!

Facebook po heq disa fusha që përmbajnë informacione të profilit, duke përfshirë pikëpamjet fetare dhe…

22 Nov, 23:58
Elon Musk me sondazh për kthimin e Trumpit në Twitter

Pronari i ri i Twitter, Elon Musk, ka nisur një sondazh për platformën duke kërkuar…

19 Nov, 9:52
Shendet
GOOOOOOL/ Neymar thyen mbrojtjen e Kroacisë, kalon Brazilin në epërsi
Updated 1 hour ago
Brazili ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Kroacisë. Ishte Neymar i cili realizoi në…
5 arsye pse jeni gjithmonë të etur
Nuk është e pazakontë të kërkosh një gotë ujë pas një stërvitje intensive ose pasi…
07 Dec, 23:51
Lajme
U gjet zgjidhja, si të largoni aromën e hudhrës nga goja
Ushqimet që përmbajnë hudhër lënë disa nga aromat të forta në gojë, gjë që për…
07 Dec, 22:51
Lajme
Këto janë 4 simptomat më të zakonshme të diabetit
Është vlerësuar se 90% e njerëzve me diabet janë të tipit 2, dhe shumë prej…
07 Dec, 16:56
Lajme
Disa arsye pse duhet të pini ujë të ngrohtë
Konsumimi i rregullt i ujit të ngrohtë ose të vakët ofron përfitime shëndetësore shumë të…
04 Dec, 20:10
Lajme