213 raste aktive me COVID-19

Periskopi.com Lajme

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.431 doza të vaksinës.

Sipas njoftimit, deri më sot 822.829 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

“Janë dhënë 102.545 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. Nga 502 testime, 12 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.947”, thuhet në njoftim.