24 të vdekur, pasi forcat ruse bombarduan një kolonë makinash civile

24 të vdekur, pasi forcat ruse bombarduan një kolonë makinash civile

Forcat ruse bombarduan një kolonë evakuimi civilësh në verilindje të Ukrainës duke vrarë 24 persona të shtunën, thanë zyrtarët ukrainas.

“Në rrethin Kupyansk, u gjet një autokolonë makinash që përmbante civilë. Sipas të dhënave paraprake, 20 njerëz vdiqën në makina”, tha guvernatori i Kharkiv, Oleg Synegubov në faqen e mesazheve Telegram.

Synegubov tha numrin paraprak të vdekjeve në 24, duke përfshirë një grua shtatzënë dhe 13 fëmijë.

Shpërndaje në: