28 nëntori: Djaloshi bën shqiponjën me duar në ndeshjen Milan – Dortmund

28 nëntori: Djaloshi bën shqiponjën me duar në ndeshjen Milan – Dortmund

Sonte në “San Siro” u zhvillua ndeshja e Ligës së Kampionëve, mes Milanit dhe Borussia Dortmundit.

Kjo ndeshje u fitua nga skuadra gjermane me rezultatin 1:3.

Vëmendje në fillimin e kësaj ndeshje mori një djalosh që shoqëroi kapitenin e Milanit, Davide Calabria.

Ai u pa duke bërë simbolin kombëtar shqiptar – shqiponjën – me duar.

Shpërndaje në: