33-vjeçari sulmon me grushte stjuardin në avion

33-vjeçari sulmon me grushte stjuardin në avion

Një 33-vjeçar ka shkaktuar kaos në një avion të American Airlanes, pasi ka goditur me grushta stjuardin, pasi ky i fundit refuzoi t’i servirte një filxhan kafe.

Alexander Tung Cuu Lee, 33 vjeç, shkaktoi kaos në bordin e fluturimit të American Airlines nga Meksika në Los Anxhelos të mërkurën.

Ai u shoqërua nga avioni dhe u arrestua me dyshimin se kishte ndërhyrë në një ekuipazh fluturimi pasi avioni u rrëzua në Kaliforni.

Lee dyshohet se ishte përpjekur të lëvizte në një vend pranë kabinës së klasit të parë.

I dyshuari thuhet se filloi të murmuriste me vete për “vrasësit” në bordin e avionit dhe duke pëshpëritur “ka 10 vrasës në aeroplan”.

Lee më pas dyshohet se u përball me dy stjuardesa për sjelljen e tij të çuditshme.

Pamjet tregojnë stjuardesin mashkull duke qëndruar në korridor përballë të dyshuarit, i cili është jashtë pamjes dhe jashtë vendit të tij.

Të dy kanë një shkëmbim të nxehtë dhe anëtari i ekuipazhit të kabinës pyet udhëtarin e pakënaqur: “A po më kërcënon?”

I dyshuari duket se po përgjërohet drejt tij dhe stjuardesa dëgjohet duke thënë “në rregull, kjo është ajo”.

Ndërsa anëtari i stafit kthehet dhe fillon të largohet, Lee vrapon drejt tij dhe e godet në pjesën e pasme të kokës me një grusht të mbyllur.

Shpërndaje në: