5 vjeçarja që u godit nga vetura në Fushë Kosovë është në gjendje të të rëndë

Periskopi.com Lajme

Ka ndodhur një aksident në magjistralen Prishtinë-Fushë Kosovë, ku vetura ka goditur një fëmijë.

Mjeku kujdestar i Emergjencës në QKUK, Naser Syla bën të ditur se gjendja e fëmijës është e rëndë dhe jo stabile.

“Jemi duke e monitoruar për momentin, janë duke u kryer ekzaminimet e nevojshme, por është rast i rëndë, ndoshta i duhet mjekim intenziv”, tha Syla për Gazetën Sinjali.