Reagimi i Federatës çeke pas fitores kundër Kosovës

Periskopi.com Sporti

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje të hidhur nga Republika çeke në ndeshjen e parafundit eliminatore për Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’.

Në ndeshjen e vlefshme për grupin A, djelmoshat e Bernard Challandes janë mposhtur me rezultat 2:1 nga çekët në ‘Doosan Arena’.

Atdhe Nuhiu shënoi për Kosovën, ndërsa Kral dhe Celustka shënuan për vendasit.

Pas ndeshjes, ka reaguar edhe Federata e Futbollit të Çekisë përmes rrjetit social ‘Facebook’.

Shpërndaje në: