9-vjeçari aplikon për të luftuar jashtëtokësorët, ja përgjigja e NASA’s (Foto)

9-vjeçari aplikon për të luftuar jashtëtokësorët, ja përgjigja e NASA’s (Foto)

Një 9-vjeçar iu përgjigj një thirrje të NASA’s për të mbrojtur Tokën nga të huajt – dhe mori një përgjigje inkurajuese për aplikimin e tij të punës.

“Emri im është Jack Davis dhe unë do të doja të aplikoj për punën e oficerit të mbrojtjes planetare”, shkroi djaloshi. “Unë jam nëntë vjeç, por mendoj se do të isha i aftë për punë. Një nga arsyet është se motra ime më thotë se unë jam një jashtëtokësor pasi kam parë pothuajse të gjitha hapësirat dhe filmat me përmbajtje jashtëtokësorë.”

Jack mori një letër nga Dr James L. Green, drejtor i divizionit të NASA-s për shkencën planetare, duke thënë se pozita e zyrtarit ishte “punë shumë e rëndësishme”, raporton “Anonymous”, transmeton Periskopi.

“Ne gjithmonë kërkojmë shkencëtarë dhe inxhinierë të ardhshëm të shkëlqyeshëm për të na ndihmuar, kështu që unë shpresoj se do të studioni shumë mirë dhe do të bëni merrni rezultate të mira në shkollë. Shpresojmë të të shohim këtu në NASA një nga këto ditë!”, shkruan Green.

Davis gjithashtu mori një telefonatë nga drejtori i NASA-s, Jonathan Rall, për të përgëzuar atë për interesin e tij./Periskopi/

Shpërndaje në: