Periskopi - Lajmi i fundit, Kosove, Rajon, Bote

Të fundit  

Video 

-->

Opinione 

Sport 

Formacionet zyrtare: Arsenal – Crystal Palace

18 Tetor, 20:00

FHK reagon pas ngjarjeve në Banjallukë, dënon fyerjet ndaj shqiptarëve

Federata e Hendbollit e Kosovës ka dënuar ashpër sjelljet e pahijshme të tifozëve në Banjallukë. Skuadra e Besës u prit në mënyrë të tmerrshme në Bosnje, me tifozët që thirrnin për vrasjen e shqiptarëve. Pamje: Tifozët serbë me thirrje nacionaliste dhe raciste “vritini shqiptarët” gjatë ndeshjes Borac – Besa Pas këtyre ngjarjeve, presidenti i FHK […]

Guardiola dhe shpjegimi perfekt mbi blerjen e Grealish për 100 milionë funte

Jack Grealish ishte një nga lojtarët më të komentuar gjatë verës, me kartonin e tij që u shit te Manchester City për një shumë të majme. Duke folur në konferencën për shtyp, trajneri i Manchester City Pep Guardiola foli për këtë blerje të Jack Grealish për 100 milionë paund: “Cilësia që ai ka në vijën […]

ZOYA 

Cilët janë faktorët e njohur të rrezikut për kancerin e gjirit?

A ka një moshë ideale për të bërë fëmijë dhe sa ndikon mosha tek fertiliteti?

Teknikisht, gratë mund të mbeten shtatzënë dhe të lindin fëmijë që në momentin kur nis cikli menstrual, gjatë pubertetit e deri në menopauzë. Vitet mesatare të riprodhimit të gruas...

Intervista 

Showbiz 

Angela Martini i thotë të gjitha rreth arrestimit të bashkëshortit: Ja si qëndron e vërteta

Pikëpyetje të mistershme: Diçka seriozisht nuk është në rregull me këngën e re të Dafina Zeqirit dhe Mc Kreshës

Ish-tenistja serbe publikon video me këngën e Dua Lipës, ‘çarten’ komentuesit serbë

“A donte që Afrim Muqiqi të ishte kryetar i Prishtinës apo Podujevës”, flet bashkëshortja e këngëtarit

Më të shikuarat 

TECH & AUTO 

FUN