Thyhen zyrat e BE-së në Bruksel

Periskopi.com Lajme

Zyrat e Bashkimi Evropian në Bruksel janë sulmuar nga protestuesit të cilët kundërshtonin masat anti-COVID në Belgjikë.

Lajmin e ka bërë të ditur përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punë të Jashtme, Josep Borrell, i cili e ka dënuar këtë akt.

“Dënojmë fuqishëm shkatërrimin dhe dhunën e pakuptimtë në protestën e sotme në Bruksel duke përfshirë edhe zyrat e BE-së”, ka shkruar Borrell në Twitter.