A do të shtyhen zgjedhjet? Kurti si kryetar i VV-së në takim te Presidentja

Periskopi.com Lajme

Lëvizja Vetëvendosje ka arritur në takimin e thirrur nga presidentja Vjosa Osmani për të diskutuar mbi rekomandimin e IKShP-së dhe Taskë Forcës anti-Covid për ndikimin që zgjedhjet mund të kenë në situatën pandemike nëpër të cilën po kalon Kosova.

Ajo që dihet deri tani, është se partitë opozitare, janë kundër shtyrjes së zgjedhjeve por për reduktimin e ditëve të fushatës për zgjedhjet lokale.