“A është Beogradi i bukur siç ka qenë” – Komunikata e ZKM-së s’e përmend fare pyetjen që Kurti ia bëri Jovanoviqit

“A është Beogradi i bukur siç ka qenë” – Komunikata e ZKM-së s’e përmend fare pyetjen që Kurti ia bëri Jovanoviqit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim politikanin liberal nga Serbia, Çedomir Jovanoviq, shkruan Periskopi.

Siç njofton zyra e kryeministrit ata biseduam rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë dhe Serbi dhe raportet ndërmjet dy vendeve.

“Gjithashtu folën për nevojën e fuqizimit të sundimit të ligjit në Ballkanin Perëndimor, rëndësinë e demokratizimit të shoqërive dhe institucioneve, pluralizmit politik, respektimit të të drejtave të njeriut dhe të pakicave kombëtare si garant të paqes dhe sigurisë në gjithë rajonin.”, thuhet në njoftimin e zyres së kryeministrit.

Kujtojmë se pak para se të arrinte në Kosovë Jobanociq, ai pati një komunikim virtual me Kurtin e ku kryeministri Kurti u interesuanta pyes se “A është Beogradi aq interesant dhe i bukur sa kur ishim studentë?”, por nuk dihet nëse politikani serb në takim a i foli për vendin e tij.

Albin Kurti e pyet politikanin serb: A është Beogradi aq i bukur dhe interesant sa kur ishim student?

 

Shpërndaje në: