A po shkojmë drejt zgjedhjeve, flet analisti Abdullahu

Periskopi.com Lajme

Analisti politik, Faton Abdullahu ka thënë se LDK dhe VV, sot veçse kanë filluar fushatën zgjedhore, shkruan Periskopi.

Sipas tij “ekziston mundësia që të shkohet në zgjedhje por ekziston edhe mundësia të gjendet zgjedhje mes tyre’

Kalimi nga takime tek letrat e sheh si zvogëlim i shanseve për arritjen e marrëveshjes

“Është një stërkeqe prej kur dy liderët diskutonin mes tyre, tash komunikimet janë reduktuar me postë (letra) është një shenjë e keqe që na flet që mund të ketë diçka të mirë, po zvogëlohen pritjet për formimin e qeverisë. Fushata zgjedhore gati se ka filluar, filloi sot”, ka thënë ai në Frontal./Periskopi/

 

Shpërndaje në: