Abdixhiku mbledh Kryesinë e partisë, kjo është arsyeja

Periskopi.com Lajme

Lumir Abdixhiku kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës përpara se të shkojë në takim me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani do ta mbledh Kryesinë e partisë.

Kështu kanë thënë burime të Blic nga ky subjekt politik.

“Pas pak do të ketë mbledhje të Kryesisë së LDK’së”, ka thënë ky burim.

Sipas këtij burimi në këtë mbledhje do të diskutohet për fushatën zgjedhore (ideja që fushata të shkurtohet në 10 ditë) si dhe do të flitet për zhvillimet e fundit politike në vend.

Shpërndaje në: