Abdullahu: Kur i ke krejt në demokraci, nuk është e drejtë

Periskopi.com Lajme

Faton Abdullahu, kandidat i PDK’së për deputet ka komentuar slloganin ‘’Krejt dhe drejtë’’, duke thënë se një parti s’mund t’i ketë të gjithë qytetarët, transmeton Periskopi.

‘Kur i ki krejt në demokraci, nuk është e drejtë. Se smundesh me i pasë krejt’, ka thënë ai në një emision.

Abdullahu ka deklaruar se Albin Kurti s’do të kishte guxim të përballet me Serbinë.

‘’Ai nuk e ka guximin të ballafaqohet me korrupsionin e krimin. I mungon guximi për tu ballafaquar me Serbinë. Ligji duhet të zbatohet. Tjetër nëse ata si parti vendosin të mos e respektojnë’’, ka thënë ai.

Shpërndaje në: