Acura kthehet fuqishëm në treg

Periskopi.com Tech & Auto

Nënbrendi i kompanisë së Japonisë, Acura po përgatit kthimin me modelin luksoz Type S.

Type S Concept është sedan i së ardhmes me karakteristika sportive, përkatësisht tregon se si do të duket gjenerata e ardhshme e modelit  TLX.

Sikurse modelet NSX dhe RDX, Type S ka pamje sportive, para së gjithash, për shkak të marrësit të madh të ajrit në pjesën e përparme.

Tash për tash, nuk ka detaje lidhur me performancën e automjetit.

Vitin e kaluar u paralajmërua se Type S i ri do të ketë motor turbo V6 në të katër boshtet.

Acura do të prezantojë konceptin Type S në panairin e veturave në Monterej gjatë ditës së sotme.

 

 

Shpërndaje në: