Ademi: Futbolli është sporti më i shtrenjtë, Ministria e Kulturës duhet të na ndajë më shumë para

Periskopi.com Sporti

Pandemia gjithëpopullore e koronavirusit që ka kapluar botën ka bërë që edhe futbolli të jetë në një gjendje mjft të rënduar.

Ministria e Sportit, Kulturës dhe Rinisë i ka ndarë pesë milionë euro për menaxhimin e kësaj situate, përderisa FFK-ja do të synojë të marrë ndihmë edhe nga shtëpitë e futbollit, UEFA e FIFA, për këtë situatë.

Kështu, 269 mijë euro janë ndarë për futbollin nga Ministria, për ta mbuluar shpenzimet dhe për këtë Kryetari i FFK-së Agim Ademi ka thënë se: “Si sporti më i shtrenjtë dhe më masiv Ministria e Kulturës duhet të na ndajë më shumë para, prej 5 milion euro sa janë nda për sport”. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: