Adriana Matoshi publikon disa fotografi me veshje kombëtare për 28 nëntor

Periskopi.com Showbiz

Aktorja, Adriana Matoshi, njëhershmit edhe deputetja e Kuvendit të Kosovës për nder të 28 nëntorit ka ndarë disa fotografi me veshje kombëtare.

Matoshi ka bërë thirrje për dashuri ndaj njëri-tjetrit, si dhe për ndalje të urrejtjes, rrahjeve e vrasjeve.

Po ashtu, ajo ka përkujtuar të gjitha datat historike të cilat kanë ndodhur më 28 nëntor.

Postimi i plotë i saj:

28 nentor te Vitit 1443 Gjergj Kastrioti-Skenderbeu ngriti flamurin ne kalane e Krujes

28 nentor 1912 Ismail Qemajli ngriti flamurin ne Vlore

28 nentor te Vitit 1955 lindi Adem Jashari

28 nentor te Vitit 1997 u krijua Ushtria Çlirimtare e Kosoves

28 nentor 1999 menjeher pas luftes nje djale me emrin Flamur ne Gjilan vret nje person dhe plagose dhjetra te tjere….

Dujeni njani tjetrin, ndaleni urrejtjen, rrahjet, therrjet, vrasjet. Vetem bashke jemi te forte!

Gezuar.