Agim Aliu: Afro 200 parkingje për vetura në zemër të qytetit të Ferizajt

Periskopi.com Lajme

Kryetari aktual dhe kandidati i PDK-së për Ferizajn, Agim Aliu, ka paralajmëruar hapjen e parkingut nëntokësor me afro 200 vende.

Ky parking është pjesë e projektit gjigand ;Bashkim i Qytetit; dhe i cili do të lirojë qytetin nga ngarkesa.

Postimi i plotë i tij:

Shumë shpejt gati, afro 200 parkingje për vetura në zemër të qytetit

Afro 200 vendparkingje për vetura, së shpejti do të mund të shfrytëzohen nga ferizajasit, nën kurrizin e shëtitores së nënkalimit kryesor “Bashkimi i Qytetit”, të cilat padyshim do ta shkarkojnë ngarkesën e qarkullimit rrugor e heqin përfundimisht brengën e ferizajasve apo vizitorëve të Ferizajt, për ta lënë në parking të sigurt, veturën e tyre.

 

Shpërndaje në: