Agim Bahtiri: Mitrovica ka edhe probleme të rangut politik

Periskopi.com Lajme

Kreu i Mitrovicës ka folur për kandidaturën e tij për një mandat të tretë në krye të Mitrovicës së Jugut.

“Sot Mitrovicën e ki të përmbushur me qytetarë që nuk janë të Mitrovicës. Sepse osht rritë me zhvillim ekonomik… dhe ne të kthehen pak në Mitrovicë (ata që po më akuzojnë) dhe ka probleme edhe të rangut politik.” – u shpreh Bahtiri në T7 duke folur për turizmin në Mitrovicë.

Sa i përket infrastrukturës, ai u shpreh se “qe 20 vite nuk është bërë më shumë se në mandatin e tij”, përcjell Periskopi.

“85 për qind e infrastrukturës totale të Mitrovicës është kry, sipas informatave që kam,” – tha z. Bahtiri.

Shpërndaje në: